Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega

Nõustun
hange.ee keelab sul oma kasutajakonto eemaldamise

Uus teema   Vasta teemale    Hange.ee foorum -> Kõik Hange.ee keskkonnast
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
brightside

PostitusPostitatud: Teis Märts 09, 2010 8:19 pm    Teema: hange.ee keelab sul oma kasutajakonto eemaldamise Vasta viitega
Tere,

olen viimasel ajal püüdnud tegelda oma kasutajakonto eemaldamisega hange.ee lehelt.

Kuna vastavat vahendit ei leidnud lehekülje seadetest, siis kirjutasin e-kirja kasutajatoele. Selgus, aga hoopis, et mul ei olegi õigus oma kontot kustutada.

Kasutustingimustes kahjuks sellele ei viidatud. Eeldasin, et vabatahtlikult liitudes võin ka vabatahtlikult lahkuda, aga selgub, et selleks mul enam õigusi ei ole.

Samuti ei ole õigust eemaldada sisestatud dokumente ja peale sisestamist selgus, et avaldan need läbi hange.ee lehe kõigile soovijatele, kes ei pea olema lehe kasutajad ja leiavad dokumendid läbi Google.

Samas oleksin väga tänulik, kui mul säiliks kasutajana õigused oma konto üle.

Ei näe ka põhjust toota Internetti asjatut prahti dokumentide näol, mis on hanke korraldaja ja pakkjua vaheline asi ja tavapärases äris ei kuulu avalikustamisele.

Hea küll, ilmselt ei lugenud ma neid asju lihtsalt kasutustingimustest välja. Siiski, ehk kulub info veel kellelegi ära ja võibolla on siin mõtlemiskoht ka lehe haldajatele. Statistika saab ju säilitada ka anonüümselt.

Tanel
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
glorious
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 11:27 am    Teema: Re: hange.ee keelab sul oma kasutajakonto eemaldamise Vasta viitega
Tsiteerin::
Tere,

olen viimasel ajal püüdnud tegelda oma kasutajakonto eemaldamisega hange.ee lehelt.

Kuna vastavat vahendit ei leidnud lehekülje seadetest, siis kirjutasin e-kirja kasutajatoele. Selgus, aga hoopis, et mul ei olegi õigus oma kontot kustutada.

Jah, me ei kustuta ilma mõjuva põhjuseta kasutajakontosid.
Kontode statistika ja eelnev konto kasutaja tegevus keskkonnas on tihedalt seotud teiste kasutajatega - korraldatud hanked, tehtud pakkumised, küsitud küsimused, vestlus, foorumi postitused jne.

Kontode kustutamise soov on reeglina kasutajatel kelle konto on Hange.ee keskkonnas blokeeritud kuna rikuti keskkonna reegleid.
Nagu te teate on antud situatsioon aktuaalne ka teie kasutajakontoga.
Kuna Brightside OÜ konto kasutaja postitas hankes pakkumisega kaasa enda kontaktid luues sellega teiste kasutajate ees endale eelise siis konto blokeeriti.

Kasutustingimustes kahjuks sellele ei viidatud. Eeldasin, et vabatahtlikult liitudes võin ka vabatahtlikult lahkuda, aga selgub, et selleks mul enam õigusi ei ole.

Me ei hoia kedagi kusagil kinni.
Mida te "lahkumise" all silmas peate, ei saa aru?
Teilt ei küsita konto eest mingit tasu ega pole teil ka muid kohustusi hange.ee ees seoses konto (või siis blokeeritud konto) olemasoluga meie keskkonnas.

Samuti ei ole õigust eemaldada sisestatud dokumente ja peale sisestamist selgus, et avaldan need läbi hange.ee lehe kõigile soovijatele, kes ei pea olema lehe kasutajad ja leiavad dokumendid läbi Google.

Kõik pakkumised avanevad hankel peale selle lõppemist.
Nii on hange.ee keskkonnas olnud algusest peale juba rohkem kui 5 aastat.

Samas oleksin väga tänulik, kui mul säiliks kasutajana õigused oma konto üle.

Blokeeritud kasutajal on õigus lasta oma kontolt blokeering eemaldada, korvates Hange.ee-le osa kuludest mis ta oma väärkäitumisega keskkonnale ja teistele kasutajatele tekitas.
Tagasi üles
brightside

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 4:59 pm    Teema: Vasta viitega
Konto eemaldamise soov ei ole seotud blokeeringuga. Ma ei ole huvitatud pakkumise dokumentide jagamisest kogu maailmale.

Kontaktandmete postitamine kirjelduse väljal oli eksitus. Vabandan.
Samas on mul võimalik lisada kontaktandmed pakkumise dokumenti, ligipääs dokumentidele on sama, mis kirjeldusele.

See kuidas mingi asi on olnud lehekülje loomisest peale, ei anna mingit infot lehel registreerunud kasutajale. Täna registreeruv kasutaja ei tea, kuidas leht loodi 5 a tagasi, kui selle kohta ei ole selgitavat informatsiooni!

Õigused konto üle, vabatahtlikult lahkuda ehk õigus konto eemaldada, kui seda soovin.

Leian, et ei teeks halba, kui hange.ee pisut täpsustab oma kasutustingimusi.
Kasutan igapäevaselt erinevaid teenuseid internetis ja ei ole veel sarnase probleemi otsa jooksnud. Erinevad lehed üldjuhul teavitavad kasutajat, kuidas andmeid kasutatakse/kavatsetakse kasutada ja kuidas avaldatakse. Seda viimasel ajal juba iga toimingu juures eraldi.

Soovitan hange.ee lehe haldajatel siit midagi õppida, selle asemel, et püüda näidata, et kõik on ju teada, sest leht on juba 5 aastat avalik.

Tanel
Tagasi üles
glorious
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Märts 11, 2010 3:30 pm    Teema: Vasta viitega
Konto eemaldamise soov ei ole seotud blokeeringuga. Ma ei ole huvitatud pakkumise dokumentide jagamisest kogu maailmale.

Antud kasutaja loodi jaanuar 09, 2006, blokeeriti märts 08, 2010 ja saime teilt kirja kasutaja kustutamise sooviga märts 09, 2010.

Kontaktandmete postitamine kirjelduse väljal oli eksitus. Vabandan.
Samas on mul võimalik lisada kontaktandmed pakkumise dokumenti, ligipääs dokumentidele on sama, mis kirjeldusele.

Jah see võimalus on olemas aga ka antud juhul oleks/on tegemist reeglite rikkumisega.
Kontakte on võimalik veel positada ka küsimustiku väljale, vestlusesse ja tehtud tööde piltidesse, kuid ka see on reeglite vastane.

See kes tahab reegleid rikkuda leiab selleks kindlasti võimaluse ja me ei hakka nende rikkujate pärast teiste kasutajate õigusi piirama kuna nemad pole selles süüdi.

See kuidas mingi asi on olnud lehekülje loomisest peale, ei anna mingit infot lehel registreerunud kasutajale. Täna registreeruv kasutaja ei tea, kuidas leht loodi 5 a tagasi, kui selle kohta ei ole selgitavat informatsiooni!

Kõike ei saa kirja panna. Hange.ee-s on võimalik teha sadu (kui mitte tuhandeid) erinevaid operatsioone ja päringuid ning kõiki neid kasutajatele kirjeldama hakata on tülikas ja mõtetu, keegi ei loeks neid.

Meil on kirjas igas hankes punase tekstiga, et enda kontakte ei tohi hankesse postitada ja te ei märganud isegi seda (või eirasite tahtlikult). On imekspandav, et te nõuate meilt nüüd detailsemaid kasutustingimusi.

Õigused konto üle, vabatahtlikult lahkuda ehk õigus konto eemaldada, kui seda soovin.

"Vabatahtlikult lahkuda = õigus kontot eemaldada" on küll kohatu võrdlus.
Nagu eelmises postis kirjas, ei hoita teid kusagil kinni ja te oletegi nii öelda "lahkunud" kuna "brightside" kontot hangete poolel te enam kasutada ei saa.

Teile teadmiseks...
Internetis loodud kontod ei kuulu juriidiliselt selle konto loojale/registreerijale vaid andmebaasi haldajale. See pole ei intellektuaalne omand ega tükk maad mille te enda nimele saate kirjutada. Tegemist on andmekoguga andmebaasis mis hõlmab avalikke-teie poolt sisestatud andmeid ning mille kasutus- mitte omandiõigus teil on. Andmebaasi haldaja aga peab nende andmetega ringi käima heaperemehelikult ning vastavalt riigi seadustele.

Meie hoiame kasutajakontod alles sellepärast, et need on süsteemiga seotud nagu (piltlikult öeldes) ämbliku võrk ning samuti tuvastame selle kaudu blokeeritud kasutajaid.
Kui me teie konto ära kustutaks siis te võiks juba homme uuesti registreeruda.

Leian, et ei teeks halba, kui hange.ee pisut täpsustab oma kasutustingimusi.

Seoses keskkonna uuendustega tuleval nädalal muutub kasutusõpetus kuid tingimused jäävad samaks.

Kasutan igapäevaselt erinevaid teenuseid internetis ja ei ole veel sarnase probleemi otsa jooksnud. Erinevad lehed üldjuhul teavitavad kasutajat, kuidas andmeid kasutatakse/kavatsetakse kasutada ja kuidas avaldatakse. Seda viimasel ajal juba iga toimingu juures eraldi.

Me leiame, et meie kasutajad on piisavalt arukad ja ei sega neid igal sammul mis nad keskkonnas teevad erinevate teavitustega.

Soovitan hange.ee lehe haldajatel siit midagi õppida, selle asemel, et püüda näidata, et kõik on ju teada, sest leht on juba 5 aastat avalik.

Eelmises postituses oli kirjas, et konto kustutamise soov on reeglina blokeeritud kasutajatel. On juhtunud, et kustutamist soovivad (mis põhjusel iganes) ka mitte blokeeritud kasutajad, kuid seda on tulnud ette üli harva. Kui kasutaja pole teinud pakkumisi, küsinud küsimusi ega kasutanud teisi hange.ee lahendusi siis oleme me ka tema konto kustutanud.

ca. 95% konto kustutamise soovijatest on blokeeritud kasutajad ja me kindlasti ei rahulda nende soovi ka tulevikus selles osas!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Hange.ee foorum -> Kõik Hange.ee keskkonnast Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes
Hinnangutega
ettevõtete andmebaas