Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega

Nõustun
küsimus käibemaksu kohta

Uus teema   Vasta teemale    Hange.ee foorum -> Kõik Hange.ee keskkonnast
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
karbel

PostitusPostitatud: Reede Sept 25, 2009 4:51 pm    Teema: küsimus käibemaksu kohta Vasta viitega
Minul on selline küsimus, et kuidas saab võitja olla keegi kes teeb küll väiksema pakkumise kui mina kuid tema hind ona ilma käibemaksuta? Ehk siis kui minu pulgakomm maksab 2 krooni koos käibemaksuga ja teise pakkuja pulgakomm maksab 1,90 ilma käibemaksuta siis teine ei saa ju olla võitja , sest lõppkokkuvõttes tuleb ju teise pakkuja hind kõrgem. Antud näite puhul on teise pakkuja pulgakomm hinnaga 2,28 krooni.
Mind huvitabki nüüd kas hanke korraldajal on näha see, et minu pakkumine on koos käibemaksuga ja teisel käibemaksuta?

Minu ettepanek olekski siis kas kõik pakutavad hinnad oleksid automaatselt käibemaksuga või siis ilma!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
karbel

PostitusPostitatud: Laup Sept 26, 2009 2:56 pm    Teema: Vasta viitega
kas siin lehel saabki ainult monoloogi pidada? kus on selle lehe admin??? Ma ei jäta seda teemat niisama, sest see on ebauaus nii hanke korraldaja kui ka pakkujatale. Lõppkokku võttes saab ju " peksa" hanke korraldaja! abi@hange.ee maili pealt samuti vastuseid ei tule!!!!
Tagasi üles
multiprofiil

PostitusPostitatud: Kolm Sept 30, 2009 8:38 am    Teema: Vasta viitega
Ma arvan, et hanke korraldaja näeb küll kas pakkumine on käibekaga või ilma - teine asi on see, et palju erakast hankija üldse jagab sellest käibeka värgist. Muidugi on ka võimalus, et pakkuja ei ole käibemaksu kohuslane ja seetõttu on pakkumine ilma tehtud (mida võiks ka süsteem näidata, kui pakkuja ei ole km. kohuslane).

Teine asi on see, et eks paljud teevad pakkumisi ilma käibekata, kuna hankijast firma teab niigi et käive lisandub ja erakatele ollakse üldjuhul nõus ka tööd mustalt tegema - ilma arveta ja käibemaksuta Sad

Tegelikult peaks süsteem kuvama mõlemad hinnad automaatselt ja mitte km. kohuslasel olema ainult lõppmaksumus.

Samas on see, et Hange keskkond võtab komisjonitasu pakkumise lõppmaksumuse pealt ja ilma käibeta pakkumise puhul on komisjonitasu ju väiksem Smile

Tegelikult oli ka mingi seadus, et eraisikutele tuleb teha müügipakkumine lõpphinnaga, st. sisaldades kõiki makse - niiet inimene saab selgelt aru, kui palju teenus või toode talle reaalselt maksma läheb!

Mina ise olen pidanud (eraisikust) nõudliku tellija soovil, esitama talle hange.ee keskkonnas võidetu töö eest arve koos käibemaksuga samas summas, mis ma pakkusin hankes ilma käibemaksuta - kuna teda ei huvitanud mingi linnuke kuskil käibemaksu puudumise kohta - tema maksab selle summa mis talle esitleti ja kõik.
Kaotasin lihtsalt 20 prossa Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Hange.ee foorum -> Kõik Hange.ee keskkonnast Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes
Hinnangutega
ettevõtete andmebaas