Kaeva koos juurtega üles
See on natuke iganenud meetod, kui on siiani efektiivne. Umbrohu üleskaevamine on usaldusväärne ja naturaalne meetod, mis toimib väga hästi umbrohu hävitamiseks. Selleks saab kasutada aiaharki või -kühvlit, mis lükatakse pinnasesse ning umbrohi kaevatakse koos juurtega välja, et takistada selle levimist ja idanemist. Niimoodi käsitsi kaevamine on hea viis, kui aias on üks või kaks taime, aga kui aed on umbrohtu täis, siis on mõistlikum kasutada umbrohujuurijat.
Kaubanduses leiab neid erinevaid, kuid üks lahendus on umbrohunapsik. See on seade mille plastikust või alumiiniumist pulga otsas on küünised, mis asetatakse ümber taime, seejärel astutakse küljel olevale jalatoele, et küüned maa sisse suruda ning taim koos juurtega eemaldada. Tasub kasutada ergonoomilist toodet, mis võimaldab töötada püsti seistes.
Mõned umbrohutaimed nõuavad selle meetodi rakendamisel erilist hoolt. Umbrohi võib ka kõige väiksema udeme abil uuesti kasvada ja siis on probleem tagasi. Kui umbrohi kipub vaatamata raskele tööle liiga kiiresti tagasi tulema, siis proovi eemaldamiseks teisi meetodeid.
Multšimine
Multšimine on üks lihtsamaid meetodeid, kuidas umbrohust lahti saada, sest selleks ei pea tegema muud, kui multši pinnasele kandma. Biolagunevad multšid, nagu kompost, puulaastud, koorepuru, lehehallitus, põhk, vetikad ja mädanenud sõnnik täidavad kaht ülesannet: takistavad umbrohul kasvamast ning lisavad pinnasesse toitaineid. Kuna multš laguneb ühel hetkel ära, siis on vaja seda iga aasta uuesti pinnasele kanda.
Et multšimine õnnestuks ja täidaks oma eesmärki, tuleb teha eeltööd. Esmakordselt multšides alusta umbrohu eemaldamisega. See jääb viimaseks korraks, kui umbrohtu rohid, sest multš ei lase sellel hiljem tekkida. Kui umbrohi on eemaldatud, kata pinnas multšiga. Olenevalt materjalist, millest multš on tehtud, tuleb valida multšikihi paksus. Loe ka: Multšimisega umbrohu vastu
Niitmine
Kui aed on paksult umbrohtu täis, siis võib püüda seda ka lihtsalt muruniidukiga ära niita. Tihe niitmine peletab umbrohtu. See nõrgestab taimi ja takistab neil seemneid levitamast, ning see aitab neist lõpuks täielikult lahti saada. Tühja töö vältimiseks peaks muruniiduki küljes olema korv või kott, mis niidetud muru ja umbrohu enda sisse kogub. Vastasel juhul jäävad murulibled koos umbrohuosakestega murule, seemned tungivad pinnasesse ja umbrohi on tagasi.
Keev vesi
Kaval ja lihtne viis umbrohu hävitamiseks on sellele peale valada keeva vett. Kuna temperatuur on ekstreemsem kui tavaliselt, siis läheb taim šokki. Sellega ei hävitata vaid taime, vaid ka pinnases olevad seemned. Selle meetodi abil ei pea taime pinnasest eemaldama. Umbrohi hakkab vaikselt surema ja enam kahju ei tee.
Keeva vee meetodit on hea rakendada kõnniteedel, aiateedel ja sõiduteedel, kus eksisteerivad üksikud umbrohutaimed, mis on pinnases olevatest pragudest läbi tunginud. Neile keeva vett peale valades surevad taimed mõne päeva jooksul. Seda meetodit ei ole soovitatav kasutada aias, sest nagu mõjub keev vesi šokina umbrohule, on sellel sama efekt ka teiste taimede seas. Umbrohi on tihti tugevam ja vastupidavam taim, seega kui keev vesi tapab umbrohu, siis tapab see kindlasti ka aias kasvavad ilutaimed.
Koduste vahenditega umbrohutapja
Umbrohi leiab alati viisi, kuidas tagasi tulla. Seetõttu võib umbrohuga võitlemine olla järjepidev tegevus, mis ühel hetkel hakkab rahakotti mõjutama. Oleks vaja leida viis, kuidas umbrohtu võimalikult soodsalt hävitada. Üks lihtne lahendus on kasutada söögisoodat. Kuna söögisooda on pulber, siis peavad taimed olema märjad, et sooda paksuks muuta. Selleks piisab taimede õrnast kastmisest. Seejärel puista sooda umbrohule ja jäta see mõneks ajaks seisma. Sooda on hea viis hävitamaks umbrohtu, mis on lillede vahel üles kerkinud. Kui umbrohi ei ole nelja kuni kuue nädala jooksul kadunud, siis korda protsessi.
Umbrohi võib pea välja pista ka käiguteedel olevatest pragudest ja kui on soov umbrohu tekkimist ennetada, siis võib soodat lihtsalt pragudesse puistata. Korda seda protsessi iga paari nädala tagant.
Reasta lillepeenrad
Kõige lihtsam viis umbrohuga hakkama saamiseks on selle tekkimise ennetamine. Paigaldades terrassi, siseõue, sõidutee või teiste käiguradade alla umbrohuvastase kile, aitab see kahjulikke taimi eemale hoida. Kile peaks paigaldama enne teede või alade rajamist. Seda pärast teha on keeruline ja kulukas, kuna need tuleb siis üles võtta või lammutada.
Kui soovitakse selline kile paigaldada lillepeenarde alla, siis on saadaval spetsiaalsed katted, mis hoiavad paremini niiskust ja seetõttu ei pea taimi nii regulaarselt kastma. Lisaks on võimalik kaitsekilena kasutada vanu vaipasid või dušikilet.