+ Lisa oma töö      

Videomängu nurga rajamine koju - näpunäited ja juhised

08. november 2023 Hange.ee
Tagasi
mängunurk, kuidas teha arvutinurka, mängunurk, arvutinurk, mängunurga ehitamine, mängunurga rajamine

Videomängud koguvad iga uue generatsiooniga üha rohkem ja rohkem populaarsust ning kuigi inimesed saavad vanemaks, siis võetakse see hobi endaga kaasa. Suuremad huvilised seavad enda koju üles videomängude mängimiseks mõeldud nurga, mis koosneb mängukonsoolist või arvutist, suurest ekraanist, mugavast toolist ja paljust muust. 

Miks eraldi nurk luua?

Kindlasti mõtlevad need, kes pole videomängude huvilised, et miks üldse peaks kodus ühe nurga või toa pühendama videomängude mängimisele. Mängurite vastus on lühike: et mängu paremini kogeda. Videomängude areng on olnud meeletu ja need on kaasahaaravamad ja laiahaardelisemad kui kunagi varem. Selleks, et mängu oleks võimalik hästi kogeda ja nautida on vaja võimalikult häid tingimusi ja see on ka põhjus, miks videomängude mängimiseks selliseid nurki koju luuakse.

Aeg ja eelarve

Muljetavaldava mängunurga loomine ei ole pruugi olla kerge ettevõtmine, rääkimata siis veel terve toa sellele pühendamisele. Optimaalne mängunurga loomine hõlmab erinevate komponentide hoolikat valimist ja arvestada tuleb, et ka mööbli paigutamine võtab aega. Kui kiiresti keegi soovib sellist nurka luua või kui sügavale detailidesse minna, sõltub sellest, kui suur ruum on saadaval ja kui suur on kättesaadav eelarve.

Videomängude, arvutite ja konsoolidega seotud varustus võib olla üsna kulukas ning kui soovitakse säästa raha, on alati võimalik veebist uurida ja leida kasutatud esemeid, mis on märksa taskukohasemad. Lisaks on võimalus ise mitmeid mööbliesemeid ja objekte ehitada või nende ehitamist tellida. Videomängude ruumi kujundades võib juhtuda, et tekib tüdimus ja mõistmine, et kogu tuba ei pea mängimiseks pühendama. Sellisel juhul saab luua stiilse ja muljetavaldava "pesa" lihtsalt toa ühte nurka või seina.

mängunurk, kuidas teha arvutinurka, mängunurk, arvutinurk, mängunurga ehitamine, mängunurga rajamine
Optimaalne mängunurga loomine hõlmab erinevate komponentide hoolikat valimist ja arvestada tuleb, et ka mööbli paigutamine võtab aega.

Sobiv tuba

Enne kui hakata midagi mängunurga jaoks ostma, on oluline välja selgitada, millisesse tuppa tahetakse või on võimalik nurk luua. Toa valimisel mängib enim rolli erinevad tingimused. Näiteks, kas elatakse üksi või koos perega, kui palju inimesi koos elab, millised toad on regulaarselt hõivatud, millised vabad jne. Kui majapidamises pole ühtegi vaba tuba, aga ikka soovitakse nurka, kus videomänge mängida, siis ei jää muud üle kui teha seda enda magamistoas. Lisaks on võimalus anda ühele ruumile mitu funktsiooni ehk mängunurga saab luua külalistetuppa. 

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kaldkatusega tuba?

Paljud eramajad on varustatud kaldkatustega, mis tähendab, et kui soovite pööningu välja ehitada ja sinna videomängude ruumi luua, peate kindlasti arvestama katuse kaldega. Selline katus võib olla probleemiks, kui pööning ise ei ole väga kõrge, mis tähendab, et monitorid, lauad ja toolid tuleb valida selliselt, et need sinna ära mahuvad.

Mööbel ja muud esemed

Milline mööbel, riistvara ja dekoratiivsed elemendid on osa tänapäevasest mänguruumist? Mängunurga või -ruumi dekoreerimisel ei ole tegelikult muid piiranguid, kui vaid eelarve ja aeg välja jätta. Tegu on ruumiga, kus mänguril peaks hea ja mugav olla, seega peaksid seal olevad elemendid seda ka peegeldama ja kaasa aitama. Mõistagi on ruumis olulised põhielemendid, nagu laud ja tool, ilma milleta ei saa hakkama. Kui arvuti taga veedetakse palju aega, on vajalik arvestada varustuse ergonoomiliste omadustega. Mida ergonoomilisem on mööbel, seda kauem ja mugavamalt saab videomänge mängida.

arvutitool, mängunurk, kuidas teha arvutinurka, mängunurk, arvutinurk, mängunurga ehitamine, mängunurga rajamine
Ergonoomiline mööbel on mõeldud selleks, et tagada mugavus ja tervislik kehahoiak inimestele, kes veedavad palju aega istuvas asendis või töötavad arvutiga.

Mängukonsooli paigutus

Iga mängunurga või -toa kõige olulisem komponent on konsool või arvuti, millel mänge mängitakse, seega on selle paigutus ja ümbritsev keskkond äärmiselt olulised. Arvuti või konsool ja nendega kaasnev lisavarustus, näiteks monitor, klaviatuur jne, mõjutavad oluliselt ülejäänud ruumi kujundust. Kui eelistatakse minimalistlikku lahendust, siis võiks kogu disain olla samasugune.

Kui aga soovitakse täielikult "sukelduda" videomängumaailma, peaksid toas olevad elemendid peegeldama seda hobi. Näiteks võib televiisor olla Nintendo mängukonsooli kujundusega, seintel võivad olla erinevad videomängude plakatid ja riiulitel võivad leiduda erinevate videomängutegelaste kujukesed jne.

Laud

Laud on iga mängunurga vundament. Selle peaks olema piisavalt suur, et selle taga oleks mugav hiire ja klaviatuuriga mängida. Lisaks peab see mahutama ühe suurema või mitu monitori. Videomängude mängimisel soovitatakse lauda kasutada just sellepärast, et siis on monitorid silmade kõrgusel ning kael ei pea olema pikalt ebasobivas asendis. Laud peaks olema ühes tükis ja olema piisavalt tugev, et see kogu sellel oleva raskuse all kokku ei kuku. Ka ergonoomika on tähtis, seega võiks laud olla reguleeritava kõrgusega, et pidevalt sobival kõrgusel istuda või isegi selle taga seista. 

Tool

Tool on järgmine element, millega ei maksa koonerdada, sest sellest oleneb, kuidas see mõjutab kasutaja keha pika aja jooksul. Toolil peaks kindlasti olema seljatugi, käetoed ja selle kõrgus peaks olema reguleeritav. Tooli ostes proovi poes erinevaid variante, istu nendel mõned minutid ja vali tool, mis tundub kõige mugavam ja mahub eelarvesse.

arvutitool, mängunurk, kuidas teha arvutinurka, mängunurk, arvutinurk, mängunurga ehitamine, mängunurga rajamine
Õige mängutool aitab nautida mängimist ilma ebamugavusteta ja säilitada tervist pikaajalises perspektiivis.

Tugitool või diivan

Kui videomänge mängides soovitakse rahulikumat õhkkonda, siis võib mängutooli asemel hoopis mõelda diivani või tugitooli peale. Tänu sellele on võimalikult mugavalt istuda oma suure ekraani ees ja olla just selles asendis, mis soovitakse. Ühe variandina on võimalik tavalise ekraani asemel kasutada ka projektori ekraani. Kuid siis peab olema ruum piisavalt suur, et ekraani ja projektori vahel oleks piisav distants, et silmi ei koormata. Tavalise monitori ja silmade vahe võiks olla 50-100 cm. 

Muud lisad

Tavalisele arvutikasutajale võivad sobida kõige lihtsamad ja algelisemad klaviatuurid ning hiired, kuid regulaarsetele mänguritele on vajalik midagi enamat. Tänapäeval on saadaval spetsiaalselt videomängude jaoks loodud seadmed, mis küll võivad olla kallimad kui tavalised lahendused, kuid need mõjutavad mängukogemust ja sooritust märkimisväärselt. Kui mängitakse koos sõpradega ja soovitakse pidevalt suhelda, on soovitatav kasutada mikrofoniga kõrvaklappe, millel on sisseehitatud mikrofon. See võimaldab suhelda ilma käsi klaviatuurilt või puldilt eemaldamata.

Valgustus

Õige valgustus ei ole oluline vaid esteetika loomisel, vaid võib mõjutada ka tervist, turvalisust ja sooritust. Korralik valgustus aitab ennetada enneaegset väsimust, säilitada hea kehaasendi ja vähendada õnnetuste riski. Samas tuleb silmas pidada, et liigne valgus võib olla kahjulik – see võib põhjustada peavalusid, häirida ekraanivaatamist ja segada teisi inimesi. Seega on oluline leida tasakaal ning kasutada nii naturaalset kui kunstlikku valgust vastavalt vajadustele.

videomängu tuba, mängunurk, kuidas teha arvutinurka, mängunurk, arvutinurk, mängunurga ehitamine, mängunurga rajamine
Põnev valgustus mängutoas võib luua lõbusa ja meeleoluka keskkonna ning anda mängimisele erilise atmosfääri.

Alustades oma mänguruumi kujundamist, on oluline mõelda, kuhu soovid laua paigutada ning kuidas päikesevalgus päeva jooksul aknast sisse paistab ja liigub. Öiseks tööks tuleks kaaluda erinevaid valgustamisvõimalusi. Näiteks LED-tuled ja erinevad värvilised valgustid võivad olla atraktiivsed, kuid nende pidev vaatamine võib koormata silmi ning põhjustada ärritust ja peavalu. Öisel ajal tasuks eelistada pehmemat valgust, mis ei ärrita silmi ega peegeldu liigselt ekraanilt.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Eksperdid soovitavad tungivalt vältida igasugust ekraani vaatamist täiesti pimedas ruumis, kuna pimedas laienevad pupillid, muutes silmad valguse suhtes tundlikumaks, ning eredas valguses ekraani vaatamine võib silmadele lisakoormust panna.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge