+ Lisa oma töö      

Struktuurvärvide võlu: lihtne viis kuidas anda ruumile karakterit

12. august 2024 Hange.ee
Tagasi
Struktuurvärv elutoa seinas, struktuurvärv, struktuurvärviga värvimine, struktuurvärvimine, struktuurvärviga värv, struktuurvärviga sein
Struktuurvärviga värvitud elutoa sein

Kui oled otsimas viise, kuidas väsinud interjööri uut hingamist tuua, siis struktuurvärvid on kindlasti üheks heaks võimaluseks.Nende värvide abil saad lihtsa vaevaga muuta eluruumid põnevamaks, lisades seintele omanäolisi struktuure ja värve. Võimaluste hulk on siinkohal praktiliselt piiritu ning võib kindel olla, et kahte identset tulemust ei leidu.

Mis on struktuurvärv?

Struktuurvärv on põhimõtteliselt tavaline värv, milles on rohkem täiteaineid ning mis on seetõttu tunduvalt paksem kui tavaline värv. Pahtlisarnane struktuur teeb selle kergesti töödeldavaks võimaldades värvi pinnale luua mitmesuguseid struktuure ja mustreid. Tavaliselt töödeldakse pindasid struktuurvärviga, millele ei ole lisatud pigmenti ning sein värvitakse hiljem spetsiaalsete värvidega üle, kuid võimalik on ka lasta värvi toonida.

Struktuurvärvile võib teralisema struktuuri saavutamiseks lisada sõelutud liiva, mida saab soovitud vahekorras segada ise. Samas on tänapäeval juba müügil valmissegusid, mis täidavad igati ootusi. Samuti on võimalik struktuurvärve lahjendada veega ning muuta nende pinda siledamaks ja läikivamaks.

Struktuurvärv elutoa seinas, struktuurvärv, struktuurvärviga värvimine, struktuurvärvimine, struktuurvärviga värv, struktuurvärviga sein
Struktuurvärviga värvitud sein

Millal struktuurvärve kasutada?

Struktuurvärvid sobivad hästi tapeedi alternatiiviks nendesse kohtadesse, kus tapeetimine ei ole mingil põhjusel võimalik. Nii nagu tapeediga, on ka struktuurvärvidega võimalik ruumi muuta isikupärasemaks ja hubasemaks. Lisaks sellele on struktuurvärvidega töötamine tunduvalt lihtsam, kui tapeedi seina panek.

Struktuurvärvid sobivad hästi sellistesse ohtadesse, kus aluspinda ei ole võimalik perfektselt siledaks saada. Nimelt ei ole neid ebatasasusi struktuurvärvi alt absoluutselt näha. Seevastu tavalise seinavärviga pinda töödeldes tulevad kõik muhud, lohud ja praod eriti eredalt esile.

Lihtsaim viis usaldusväärse ehitusettevõtte leidmiseks - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kuhu struktuurvärvid sobivad?

Struktuurvärve sobib kasutada kõigis eluruumides, kuid peab arvestama, et suur struktuurne pind tekitab visuaalse efekti justkui tuba oleks tegelikkusega võrreldes väiksem. Seega kui ruum, mida värvida plaanid, on suur, kõrgete lagede ja suurte akendega, siis sobib struktuurvärv sinna väga hästi. Tegelikult teeb struktuurne pind sellise ruumi isegi mõnusamaks, lisades sinna hubasust. Seevastu väikeses ruumis tasub vältida struktuurvärvidega liialdamist, kuid näiteks põnevust ja isikupära lisav aktsentsein on ka siin õigel kohal.

Nende värvidega sobib värvida seinu ja lagesid ning kusjuures, värvi võib kanda pahteldamata kipsseinale, tapeedile või vanale värvile. Jälgida tuleks vaid seda, et misiganes eelnevaks pinnakatteks on, tuleks enne värvimistöödega alustamist seinalt kõik selle lahti tulnud osad eemaldada. Spetsiaalsete struktuurvärvidega saab katta ka korstna või kamina seega ja tegelikult võib öelda, et värvida saab  kõikvõimalikke pindasid, nagu ka betoon, tellised ja puit, viimase puhul peaks eelnevalt muidugi ka pinna kruntima.

Struktuurvärv, struktuurvärviga värvimine, struktuur värv, struktuurvärviga seina värvimine, struktuurvärv seinas
Struktuurvärv seinas


Kuidas struktuurvärvidega töötada?

Töö struktuurvärvidega on tegelikult üsna lihtne ja igaüks peaks sellega rahuldavalt hakkama saama. Kui soovid siiski saavutada mõnda väga spetsiaalset efekti, siis professionaalsema tulemuse saad ilmselt siis, kui lased sedateha kogenumatel.

Kuigi struktuurvärvidega värvimisel on pindade ettevalmistamine tunduvalt lihtsam, eeldab see siiski, et need eelnevalt puhastatakse ja eemaldatakse kõik lahtised värvi- ja tapeediosad. Seejärel tuleb kindlaks teha, kas värvitav pind vajab enne töö alustamist krundiga katmist.

Struktuurvärv kantakse tavaliselt pinnale 1-2 kihina ja seda tehakse värvirulli või -pintsli abil. Erinevate struktuursete lahenduste saamiseks segatakse värvi sisse pigmente ja liiva ning mustrite loomiseks kasutatakse väga eriilmelisi tööriistu nagu harjad, pintslid, pahtlilabidas või spetsiaalne struktuurirull. Tegelikult võib mustreid tekitada pea kõigega ja ka erinevate värvimisliigutuste kasutamine muudab lõplikku väljanägemist.

Kui pigmente värvi sisse eelnevalt ei lisatud, siis on võimalik struktuurne pind ka viimases etapis värvida. Kindel on see, et töö on väga loominguline ja lõpptulemus originaalne.

Lihtsaim viis usaldusväärse ehitusettevõtte leidmiseks - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kuidas struktuurvärvidega värvitut hooldada

Struktuurvärvidega värvides on kiht, mis seinale kantakse tunduvalt paksem, kui tavaliste värvidega, seega on see värv oma omadustelt vastupidav ja ei vaja tihedat üle värvimist.  Siiski peab arvestama, et selle parandamine, kui see ükskord seda vajab, on küllaltki keeruline. Ilmselt ei õnnestu sul teha märkamatuid kohtparandusi nendes kohtades, mis seda vajaksid ja ette tuleb võtta kogu pinna uuendamine. Seega peaks arvestama võimalusega, et kogu pind tuleb kogu ulatuss uuesti struktuurvärvidega üle teha.

Struktuurvärvide kasutamisel tuleks nende kasutamise otsus hoolikalt läbi mõelda, sest selle eemaldamine uue pinnakattematerjali kasutamiseks on pigem keeruline. Selleks tuleb kogu paks värvikiht seinalt maha saada ning mõnel juhul võib see tähendada, et välja tuleb vahetada ka nt värvitagune kipsplaat. Seega tuleks struktuurvärve kasutada vaid siis, kui ollakse kindel, et väljamõeldud lahendus on meelepärane pikemat aega.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge