Sarnaselt infrapunasaunale on võimalik elektrikerisega sauna ka pärast korteri valmimist ehitada. Kuid erinevalt infrapunast ei ole seda võimalik hiljem enam liigutada, sest pärast paigaldamist jääb see stoiliselt ühele kohale. Seega on väga oluline leida selle paigaldamiseks õige koht. Eksperdid soovitava korteris elektrikerisega sauna rajada kas vannituppa, koridori või panipaika.
Õige sauna valimiseks tuleb arvestada enda soovide ja eelistustega. Kui infrapunasaunas jääb temperatuur 35-45 kraadi vahele ning niiskustase on 30-45% ehk nagu elu troopilises kliimas, siis nn soome saunas on temperatuurid ekstreemsemad. Soome saunas võib temperatuur jääda 80-120 kraadi vahele, põrand ise on 60 kraadi ning niiskustase jääb 10-15% vahele. Saunas tekkiv aur soojendab keha, tasakaalustab vererõhku, rahustab ja takistab külmetuste tekkimist.
Üks suur erinevus infrapunasauna ja elektrikerisega sauna vahel on ka elektrikulu. Kerise võimuse arvestamisel kehtib üldjuhul reegel 1m3=1kW, selleks, et kerise võimsusel oleks ka väike reserv, lisa alati 1kW. Seega veendu, et Sinu korteri peakaitse oleks elektrikerise koormusele sobilik.
Millega peab arvestama?
Sarnaselt infrapunasauna artiklis toodule peab mõtlema ka korteri sobivusele kuhu saun paigaldatakse ja kas selleks on luba olemas. Kerisega sauna eemaldamine ja transportimine pärast paigaldamist võib-olla raskendatud, kuid see protsess tuleb ette võtta, kui korteriühistu sauna paigaldada ei luba.
Arvestada tuleb ka sellega, et sauna sissepääs peaks käima ikka läbi pesuruumi. Seega kui leiliruumi kõrval ei ole pesuruumi tuleks ehitada ka see, mis tähendab ka uue elektri-, kanalisatsiooni- ja veevarustuse paigaldamist.
Saunad on põhjusega ehitatud traditsiooniliselt eluruumidest eemale, sest liigsest niiskusest võib tekkida hallitus, mille puhul võib tervis kannatada saada. Seetõttu tuleb paigaldada korralik ventilatsioonilahendus ja mõelda läbi ja, kuidas sauna kasutamine võib eluruume mõjutada. Elektrikerise puhul ei pea mõtlema tahma tekkimisele, küll aga niiskusele, mis paratamatult tekib, eriti 120 kraadi juures leili visates.
Teine oluline tähelepanek on kindlasti võimalik lühis elektrisüsteemis, mis võib heal juhul lihtsalt majapidamise elektrita jätta, kuid halvemal juhul võib tekkida põleng. Olenemata sellest, kui kvaliteetsed ja kasutamissõbralikud tänapäevased saunad on, siis nende puhul on ikka tegu tehnikaga, mille puhul võib rikkeid tekkida. Seega, ohutus ennekõike, mistõttu elektrikerise paigaldamisel tasub selleks leida kogemustega spetsialist.
Multifunktsionaalsus
Sauna paigaldamisel tuleb mõelda, kelle jaoks ja milleks seda vaja on. Seda tuleb eriti arvestada korterites, kus ruum on piiratud. Tehnika arengu tõttu on võimalik korterisse rajada kerisega saun, millel on ka infrapuna kasutamise võimalus. Sauna ei pea olema ekstreemne paik enda piiride testimiseks, vaid ikka koht, kus rahulikult aega veeta. Infrapuna sessiooni loomiseks ei ole vaja teha muud, kui paigaldada teisaldatavad paneelid, mis infrapunavalgust- ehk kiirgust toodavad. Ja samamoodi on neid võimalik eemaldada, kui on tahtmine kuumema keskkonna järele.
Sauna saab paigaldada ka kõlarid, millest muusikat kuulata ja luu nagu päris spa kogemus. Kuulad sealt siis raskemat muusikat või mõne allika kõla, valik on sinu. Korteri saunad ei võta enda alla ka palju ruumi, näiteks saun suurusega 2x1,5 m võimaldab kolmel-neljal inimesel mõnusalt laval istuda.
Uuemate saunade puhul on võimalik paigaldada ka WiFi ühendus, et saun panna kütte natuke enne koju jõudmist. Sellega on võimalik kõvasti aega kokku hoida, sest traditsioonilise sauna puhul peab ahju kütmisega vaeva nägema ja kui selles ei ole väga pädev, siis võib sauna kütmisele kuluda liialt palju aega. Elektrikerisega saun on töökindel, lihtne kasutada ja eelkõige mugav, kuid ka siin ei ole asjalood nii mustvalged.
Loe ka: Saun korteris I osa: Infrapunasaun, kellele see sobib ja mida oleks vaja teada?