Lauamängud
Kui teie perele meeldib õhtuti lauamänge mängides aega veeta siis oled sa tõenäoliselt mõelnud, millisel viisil neid paremini hoiustada saaksid. Mänge sügavasse kapiriiulisse pakkides jäävad mõned neist paratamatult ebamugavalt teiste taha lõksu ja kuna lauamängu karbid on ka erinevat mõõtu, siis neist mõne välja sikutamine võib ebasümmeetrilise hunniku sootuks kokku varisema panna.
Üks hea lahendus on soetada lauamängude tarbeks ratastega abilaud. Kuigi kõik majas leiduvad lauamängud sinna ilmselt ei mahu, saab selle jalgade vahele ehitatud hoiupaikadesse panna need mängud, mida parajasti kõige enam mängida armastate. Kui laud on väiksem tuleb see mängimise ajaks toanurgast suurema laua äärde veeretada. Kuid kui selline abilaud on piisavalt suur, et sinna lauamängu laud peale mahub, saab selle enda peal valitud asukohas mängima asuda.
Pusled
Suurtel puslesõpradel võib üsna ruttu jõuda kätte hetk, kus vaba riiuliruumi uute puslede paigutamiseks enam ei ole. Ruumi on aga võimalik kergesti juurde võita, kuna puslekarbid on enamasti tunduvalt suuremad kui nende sisse pakitud pusletükid vajaksid. Ruumi kokku hoidmiseks soeta endale sobivas mõõdus läbipaisvad kileümbrikud, mille sisse saad oma pusled ühe kaupa pakkida ära unusta iga ümbrikut varustada vastava pildiga kokkupandud puslest. Kui karbis ei ole eraldi lehe peale seda pilti välja prinditud, siis lõika see pusle kaane pealt välja või tee karbist pilt ja prindi välja.
Legod
Kui sinu lapsele meeldivad legod on nende funktsionaalselt organiseerimine ilmselt üks keerukamaid ülesandeid, mida mänguasjade korrastamisel kohtad. Isegi kui laps ei taha tulevikus vanade juhendite järgi uuesti samu asju ehitada on nende uskumatult hea mälu reeglina salvestanud täpselt, milliseid detaile teatud mehhanismi ehitamiseks peaks kasutama. Seega on ääretult oluline, et väikesel inseneril oleks võimalik need detailid ka suurest lego hunnikus üles leida.
Üks võimalik lahendus, mis suure legode koguse puhul ennast kindlasti ära tasub on ehitada spetsiaalne legode laud. Olemas on ka valmis mudeleid, kuid nende organiseerimisvõimalused ja mahutavus on väga piiratud. Spetsiaalse laua alla saad legode sorteerimiseks paigutada sahtliboksid või riiulid organiseerimiskastide ja -sahtlitega. Lisaks võid laua kõrvale paigaldada samal otstarbel mõne riiuli. Riiulit ei ole mõtet ehitada liiga kõrgeks, kuid mõni käeulatusest väljas olev ala võib seal siiski olla, et valmis ehitatud šedöövreid oleks võimalik kuskil eksponeerida.
Kastidesse ja karpidesse tuleb legod kindlasti paigutada mõne ühise tunnuse alusel, nagu värv, kuju või funktsioon ning kõik hoiukastid tuleb kindlasti tähistada vastavat värvi kleebisega või karbi sisu kirjeldava nimetusega. Kõige väiksemate ja erilist funktsiooni omavate legotükkide jaoks on hea lahendus kasutada mitmetasandelist organisaatoriga tööriistakasti.
Nukud
Erinevate Barbie tüüpi nukkude hoiustamiseks on ideaalne kui on võimalus nad mänguvälisel ajal ära panna nii, et kenad soengud ja printsesside kleidirüüsid ikka oma vormi hoiaksid. Seega neid suures kastis hunnikus hoida ei ole väga hea mõte.
Üks väga sobiv lahendus on soetada uksele riputatav jalanõude hoidja. Kui muidu on see mõeldud mõnekümne jalanõupaari hoidmiseks saab uue otstarbe kohaselt sinna hoopis paarkümmend nukku kenasti hoidiku taskutesse ühe kaupa seisma panna. Sellise hoiustamisviisi puhul on kindel, et kellegi soeng sassi ei lähe ja lapsele on kõik ta nukud kenasti nähtavad, nii et välja saab võtta just konkreetse mängu jaoks sobiliku.
Selliste kenade nukkudega tuleb enamasti kaasa ka tohutu hunnik kingi, ehteid ja muid pisikesi vidinaid. Et need äärmiselt vajalikud imetillukesed esemed ära ei kaoks ja neid lihtsam leida oleks on hea lahendus pisikeste aksessuaaride hoiustamiseks kasutada läbipaisvat naelte-ja kruvide karpe või seada oma sammud mõnda kalastuspoodi ja soetada sealt endale läbipaistev landikarp. Mõlemad neist võimaldavad sorteerida nendes sisalduvatesse organisaatoritesse pisikesi esemeid.
Mudelautod
Väikseid mudelautosid ei ole hea hoida ühes suures kastis. Sellisel juhul võib õige masina leidmiseks olla vaja pea terve kasti sisu põrandale kallutada ja selle kokku korjamine ei ole enam teps mitte meeldiv tegevus. Need, kes on mõnda väikest autosõpra mänguhoos näinud teavad, et kõik olemasolevad mudelautod on neil viimseni peas ja see millise eksemplari otsingul nad parasjagu on ei ole eales juhuslik valik ja alternatiivid ei sobi pea kunagi. Otsima peab seni kuni õige auto on leitud.
Üheks mudelautode heaks hoiustamisvõimaluseks on paigaldada seinale kitsad riiulid, kuhu autod pikkupidi saab asetada. Sellise riiuli eeliseks on see, et ta ei jää oma väga kitsaste mõõtude tõttu toas liikumisele ja mängimisele ette, ning selle võib paigaldada kõikjale, kus leidub vaba seinapinda. Muu ruumi puudumisel saab selle monteerida kasvõi voodi tagusele seinale.
Teise suurepärase variandina on võimalus võtta ette mudelautode garaaži ehitus. Üks lihtne viis on puidust raami sisse tekitada üksteise otsa ja kõrvale pandud toru juppidest kärg, nii et iga torukese pikkus ja laius oleksid sellised, et tavaline keskmiste mõõtudega mudelauto sinna sisse mahub.
Vajalikud tükid saab lõigata näiteks sobiva diameetriga vannitoa torust kuid kindlasti tuleb sellisel juhul toru teravad lõikeservad lihvida. Kui see tundub liialt keeruline, siis kasutada võib ka tühjasid wc paberi papist rulle, mille laps võib omaltpoolt vastavalt soovile ära värvida. Viimane variant on vähem vastupidav kuid täidab oma eesmärki ja igal autol on olemas oma isiklik garaažiboks.
Metallist põhjaga mudelautode hoiustamiseks on mugav kasutada seinale kinnitatavaid magnetribasid. Nii on iga mudelauto oma täies hiilguses näha ja nende seinalt võtmine ja ära panemine on imelihtne. Kitsaid ribasid annab paigaldada pea kõikjale ning soovi korral võid nendega katta terve seina või hoopis moodustada neist suurele seinapinnale huvitava mustri. Ainus, mida kindlasti jälgida tuleb on, et valid piisavalt tugeva magnetriba, mis auto raskust kenasti üleval jõuab hoida.