Mullitanud pinda ei maksa alahinnata ja ärge proovige seda lihtsalt uuesti üle värvida, sest see ei anna kunagi soovitud tulemust. Enne kui tööd jätkate on esmatähtis tuvastada, miks värvi peale kandes selline reaktsioon tekkis. Need, kellel maalritööd on veel planeerimisjärgus, peaksid hoolikalt läbi lugema järgmised põhjused, mis võivad viia sellise situatsioonini.
1. Värvitud pind ei olnud piisavalt puhas
Enne uue värvikihi seinale kandmist on oluline veenduda, et selle pind oleks täiesti puhas. Vastasel juhul ei kinnitu värv korralikult ja pinnale võivad tekkida inetud mullid. Kui majapidamis- ja pahtlitolmu saad eemaldada kuivalt, siis kööki üle värvides, kus seintele on suure tõenäosusega ladestunud rasva, pead kindlasti kasutama märgpuhastust. Viimasel juhul pead veel enne töö alustamist veenduma, et sein on täiesti kuivaks saanud.
2. Ei kasutata kruntvärvi
Hea tulemuse saavutamiseks on oluline enne pinna värvimist katta see kruntvärviga. See tegevus aitab värvil paremini kinnituda ja täidab samal ajal ka aluspinnas olevad poorid, millest vastasel juhul võib värvikihi alla hakata õhku eralduma. Õhk, mis koguneb värvikihi alla, tekitab pinnale mullid. Kindlasti tuleb selleks tööks kasutada spetsiaalseid kruntvärve, mitte lihtsalt valget pinnavärvi, kuna krundi ülesanne ei ole ainult heleda ja ühtlase aluspinna loomine. Loe ka: Kruntimine ABC - mida tuleks teada?
3. Kruntvärv on liiga kaua seinas olnud
Kuna remonditööd on sageli küllaltki ajakulukad, siis mingis etapis võib osutuda vajalikuks töödesse paus teha. Värvimistöödel tehakse seda sageli pärast krundikihi kandmist seinale, kuna selles etapis on tulemus juba esteetiliselt talutav, võimaldades rohkem aega ideaalse värvitooni valimiseks. Siiski ei tohiks värvimistöödega liialt kaua oodata, kuna aja jooksul kaotab kruntvärv oma nakkumist parandavates omadustes muutudes lõpuks täiesti siledaks ja see võib jällegi kaasa tuua mullitava seinavärvi.
4. Kõrge õhuniiskus
Lisaks sellele, et kõrge õhuniiskus siseruumides loob sobiva kasvupinnase hallitusseente kasvuks, ei ole selline ruum sobilik värvimistööde tegemiseks. Niiskele pinnale kantud värvi alla jääv vesi põhjustab samuti värvi mullitamist. Seega enne maalritöödega alustamist mõtle läbi, kuidas tagada toas piisav ventilatsioon õhu kuivamiseks ja vajadusel kasuta niiskuse kogujat. Enne värvi seinale kandmist veendu, et see oleks täiesti kuiv.
Kõrge õhuniiskusega ruumides, nagu vannituba ja köök, võivad probleemid tekkida ka hiljem, eriti kui neid ruume kasutatakse intensiivselt. Samal ajal on oluline tagada, et märgadesse ruumidesse valitud värv oleks täiesti veekindel, kuna vastasel juhul võib tekkida oht, et värv hakkab seinas mullitama või maha kooruma.
5. Liiga soe ruum
Kui ruum, mida värvitakse, on liiga kuum, võib see põhjustada pealmise värvikihi liiga kiiret kuivamist, jättes alla märja värvi, millele õhk enam ei jõua ja see võib omakorda põhjustada seinale mullide teket. Seega on soovitatav teostada maalritöid vaid sobiva temperatuuriga päevadel või mõelda läbi võimalused temperatuuri alandamiseks.
Kui värvitav ruum on liiga soe, võib see viia pealmise värvikihi liiga kiire kuivamiseni, jättes alla märja värvi, millele õhk enam ei jõua, tekitades sellega seinale mullid. Seega on soovitatav teostada maalritöid vaid sobiva temperatuuriga päevadel või mõelda läbi võimalused temperatuuri alandamiseks.
6. Pahtel ei ole korralikult läbi kuivanud
Värvikihi alla ei pruugi niiskus jääda vaid liiga suurest õhuniiskusest või seina pesemisest. Sageli võib põhjuseks olla ka liigne kiirustamine tööde teostamisel, ilma veendumata, et seinale tehtud pahteldused on täielikult kuivanud. Seega anna pahtlile piisavalt aega kuivada enne, kui hakkad seda üle värvima.
7. Vana värv uue värvi all
Kui seinal on vana värvikiht, mille omadustes ja kvaliteedis sa pole kindel, tasub kaaluda selle eemaldamist või vähemalt enne uue värvi kasutamist teha katse mõnel väiksemal seinaosal. Seda seetõttu, et kui uue värvikihi alla jääv vana värv ei ole piisavalt tugevasti pinnaga nakkunud, siis värvimistööde käigus märgudes tuleb see seinalt lahti ja uue värvikihi alla tekivad mullid.
8. Värvitakse märgasid laudu
Laudise värvimisel on peamine enne tööga alustamist tagada, et lauad oleksid piisavalt kuivad. Välistingimustes hoitud laudu on soovitatav enne tööga alustamist kuivatada mõnda aega kuiva ja sooja ilmaga õues või hästi ventileeritud ruumis.