Tõkkepuud
Tõkkepuul on väga spetsiifiline funktsioon. Sellega reguleeritakse autode liikumist näiteks kortermajade, elamurajoonide, kommerts- ja tööstushoonete, parklate territooriumite sisse-ja väljapääsu. Tõkkepuu peamiseks eeliseks tiib- ja liugvärava ees on selle avanemiskiirus. Tõkkepuu miinuseks on turvalisus, sest jalakäijaid see kuigi hästi ei takista. Seega on tõkkepuud mõeldud eelkõige autode liikumise reguleerimiseks.
Tõkkepuude lihtsa konstruktsiooni tõttu on neid kerge paigaldada ja poomi pikkust saab ise valida. Suurema turvalisusega territooriumidel paigaldatakse lisaks tõkkepuule ka väravad, mis on töövälisel ajal suletud. Tõkkepuu juures võib olla ka valvur, kes reguleerib tõkkepuu avanemist ja sulgemist.
Tõkkepuud valides tasub mõelda, kui sageli seda kasutatakse. Odavamad tõkkepuud on mõeldud väiksema intensiivsusega kasutamiseks ega sobi kohta, kus neid on vaja kogu aeg avada ja sulgeda. Tõkkepuud on võimalik juhtida puldist või mobiiltelefoniga, kui sellel on olemas GSM-moodul. Elektrikatkestuse korral saab väravat juhtida spetsiaalse võtme abil.
Pollarid
Turvapollarid aitavad seal, kus tõkkepuust jääb väheks. Pollarid on jämedad, tehtud metallist või betoonist ning nende vundament on paigaldatud sügavale maa sisse, et võõraid sõidukeid teatud territooriumidest eemale hoida. Automaatseid turvapollareid saab juhtida distantsilt, hoides neid enamasti postidena paigal ja langetades need vajadusel maa sisse. Automaatsed turvapollarid on näiteks Tallinnas superministeeriumi Suur-Ameerika tänava poolsel küljel.
Lisaks automaatsetele pollaritele on olemas ka statsionaarsed pollarid, mis paigaldatakse kohtadesse, kus läbisõit on pidevalt keelatud. Neid võib turvalisuse tagamise eesmärgil leida näiteks lennujaamade eest.
Madala vundamendiga pollarite paigaldamiseks ei ole vaja nii sügavat vundamenti kui tavaliste pollarite puhul. Madala vundamendiga pollareid kasutatakse linnakeskkonnas tõhusa perimeetri loomiseks olukordades, kus maa all on tihe teenuste võrk, mille ümbersuunamine või kolimine on kallis. Need pollarid on enamasti statsionaarsed ning neid kasutatakse suuremates linnades kaubanduskeskuste juures. Kuigi madala vundamendiga pollarid ei paku sama tugevat kaitset kui sügava vundamendiga pollarid, on need siiski tõhusamad kui tõkkepuud.
Eemaldatavad turvapollarid on samuti madala vundamendiga ja need paigaldatakse kohtadesse, kus oleks mõnikord vaja luua ajutine läbipääs. Käsitsi ülestõstetava pollari opereerimiseks ei ole vaja voolu, vaid selle eemaldamiseks kasutatakse akutrelli või pollarisse paigaldatud abimehhanismi.
Turnikeed
Turnikeed on erinevalt eelpool käsitletust mõeldud inimeste liikumise takistamiseks või piiramiseks mõeldud vahendid. Neid leidub rohkelt näites lennujaamades, bussijaamades, metroodes, spordikeskustes või staadionitel. Turnikee abil lubatakse inimesed läbi ükshaaval. Paljudes kohtades, nagu lennujaamas või staadionite juures paigaldatakse koos turnikeega ka loendur, mis arvestab, kui palju inimesi ühel ajahetkel läbi värava tuli. Neid andmeid kasutatakse ärilistel eesmärkidel turunduses või reklaamis.
Lihtsama disainiga turnikee on kolmeharuline või pöördväravaga turnikee. Kolmeharulise turnikee paigaldamine ei ole keeruline, kuid seda peaks siiski laskma teha asjatundjal. Läbipääsu kontrollib tavaliselt vastuvõtulauas olev valvur kuid kasutatakse ka töötõendit või spetsiaalset külaliskaarti. Pöördvärav on sisetingimustes kasutatav automaatne või manuaalne värav.
Kiirväravad on justkui tiibväravad, mis toimuvad kui liugväravad. Kiirväravad koosnevad kahest kõrvuti paiknevast moodulist (läbikäiguava on 55–90 cm), mille küljes on klaasist uksed, mis avanevad külgedele. Need on kiired ja töökindlad väravad, mille sisse on paigaldatud elektrooniline süsteem, mis kontrollib fotoelemendi abil läbijaid ega lase korraga kahte inimest läbi.
Täiskõrgusega turnikeed saab kasutada välitingimustes ja selle lihtne ning tugev mehhanism tagab töökindluse. Sellest saab korraga läbi vaid üks inimene, aga seda on võimalik seadistada ka vaba läbipääsu režiimile. Väravale on võimalik paigaldada katus, külgseinad, tõkkepuu, valgustus, sisesidesüsteemid jne.
Läbipääsu kontrollimine
Inimeste liikumist on võimalik kontrollida ka erinevate seadmete abil. Video-fonolukk võimaldab hoones viibival isikul enne värava või ukse avamist kindlaks teha, kes soovib sissepääsu. Neid paigaldatakse jalgväravate ja uste juurde, aga ka tiib-, liug- või garaaživäravate juurde. Sellest lihtsam lahendus on heliga fonolukk, kus suhtlus käib läbi kahepoolse mikrofoni.