Kaevu ehitamisel tehtavate vigade esimeses loos andsime ülevaate, kuidas pinnase uurimine, vee kvaliteedi mitte kontrollimine, seaduse ignoreerimine ja vale pump on vead, mida võidakse teha. Nüüd vaatame natuke lähemalt teisi võimalikke takistusi.
Raskesti ligipääsetav
Selle vea on teinud mitmed kaevuomanikud. Võib tekkida olukord, kus kaevu pump või betoonrõngas on vaja eemaldada, kuid kaev on kohas, kuhu tõstukiga ligi ei pääse. Kaev tuleks rajada kohta, kus sellele on võimalik lihtsalt juurde saada. Muud kaevu jaoks vajalikud seadmed saab ladustada kuuri.
Paljude inimesed ei taha igapäevaselt vaadata n-ö tavalist kaevu, mis kinnistul seisab. Siis peidavad nad kaevu mõne ornamendi või aiakaunistuse alla. Kui on aeg kaevu hooldada, siis on töölised need, kes peavad leidma tee kaevuni, ilma et nad midagi lõhuks. Kõik see läheb kliendi jaoks kallimaks, sest tema peab maksma kinni tööliste töötunnid aja eest, kui nad hooldustöödega veel ei tegelegi.
Ebakvaliteetsed elektritööd
Pump töötab elektri abil ja see aitab kaevust vett majapidamisse pumbata. Pumba paigaldamine nõuab teadmisi, kuid paljud püüavad ise oma pumba paigaldada. Selle tulemuseks võib aga olla kehvasti ja ohtlikult paigaldatud elektrijuhtmestik. Kõik maa sisse kaevatud elektrikaablid peaksid olema tugevdatud näiteks kaablikaitsekõriga, et need viga ei saaks. Juhtmed ei tohi kusagilt välja paista, sest nii võib keegi nende otsa komistada ja kogu süsteemi ära rikkuda. Elektritöid tehes peab silmas pidama ka seaduseid. Professionaalne elektrik teab, kuidas pumpa jms turvaliselt paigaldada.
Kaevu katmata jätmine
Vee kvaliteet ei muutu ainult siis, kui maapinnal kasutatakse väetiseid või pestitsiide. Selleks et bakterid, putukad, linnud ja närilised kaevule ligi ei saaks, tuleb kaev korralikult katta.
Mõnel juhul ei kasutata kaant üldse, teinekord ei sobi kaas auguga või jäetakse kaas hooletusest lahti. Aja möödudes võivad närilised ja putukad kaevu pääseda, nad upuvad vees ja nende kõdunev keha mürgitab vett. Hiljem hakkab vesi vastikult maitsema ja võib tekitada tervisekahjustusi. Tihti ei ole inimesed teadlikud, et nende vesi ei kõlba juua. Siis tuleb ette võtta pikk protsess, et vesi ära puhastada. Mõistlikum on kaevule kohe kaas peale panna.
Ebakvaliteetsed torutööd
Paljud inimesed tahavad kaevu juures ka torutööd ise teha. Omal jõul tehtud torutööd ei pruugi vastata ehitusnõuetele, need ei tööta nii hästi ning valesti paigaldades ei ole ka piisavalt vastupidavad. Ise tehtud elektri- ja torutööd võivad küll alguses raha kokku hoida, aga hiljem kulub hooldustöödele rohkem raha.
Filter
Filtrid on ennetavad vahendid, mille abil takistatakse pinnases olevatel ainetel vette sattumast. Mõnes veesoones tekib ülipeen liiv, mis sarnaneb teelt tulevale tolmule. Oma suuruse ja kaalu tõttu kulgeb see lihtsalt läbi veesoone ning aja möödudes liiv peatub. Kui on teada, et veesoones võib selline liiv tekkida, siis soovitavad eksperdid kaevu paigaldada filtri. Filtrit tuleb aeg-ajalt puhastada. Ekstreemsetel juhtudel, kui filtrit ei ole paigaldatud või kui vesi pääseb sellest mööda, võib tualett lekkima hakata, kraani ei ole võimalik kinni keerata ning veepaagid täituvad liivaga.