Kukkumised
Kukkuvad esemed
Ehituse käigus kasutatakse tööriistu, ehitusvahendeid, -materjale ja teisi esemeid, mis ei ole seina või maapinna külge kinnitatud. Halbade asjaolude kokkulangemisel võivad need tellingult, tõstukilt või hoone katuselt alla kukkuda. Nii võivad ohtlikud olla haamrid, puurid ja kiivrid, tellised või elektrilised tööriistad.
Nende esemete kukkumisest tingitud õnnetuste hulka kuuluvad vigastused peale, õlgadele ja seljale. Vigastused võivad piirduda lõikehaavade ja sinikatega, aga ka millegi palju tõsisemaga. Vigastuste vältimiseks kanna kiivrit ja kaitsevarustust ning suhtle kaastöötajatega. Hoia enda tööala puhas ja organiseeritud ning kõrgustel töötades kinnita tööriistad vöö või tellingu külge.
Komistamine
Kaablite, telliste ja tööriistade otsa komistamist või objektile kaevatud auku kukkumist tuleb ette rohkem, kui inimesed tahavad endale tunnistada. Tavaliselt ei juhtu komistades midagi hullu, aga halvemal juhul võib kukkuda mõne ohtliku eseme peale. Neid õnnetusi saab vältida, hoides objekti korras ja organiseeritud ning viies minema kõik, mida sinna ei ole vaja. Ohutuse suurendamiseks saab paigaldada märgid, mis hoiatavad töölisi.
Katkine varustus
Iga töötaja vastutus on enne elektritööriista või muu varustuse kasutamist kontrollida, kas see töötab korralikult. Kui varustus kuulub ettevõttele, kelle heaks töötatakse, siis peaks katkisest varustusest teada andma ja selle kasutamise lõpetama.
Kui töötamise ajal läheb varustus katki, siis tuleks töötamine lõpetada, et vältida õnnetuste ja vigastuste tekkimist. Paljud inimesed ei julge või ei soovi probleemidest või varustuse katki minemisest teada anda, aga seda tuleb teha, et teised oleksid teadlikud ja oskaksid ohukohta vältida.
Rasketehnika ja autoõnnetused
Ehituse algusest kuni tööde lõpuni käib objektil pidevalt liikumine ja sagimine. Rasketehnika operaatoreid õpetatakse, kuidas nende ümber toimuval silma peal hoida, kuid sellele vaatamata tuleb ettevaatamatusest või hooletusest õnnetusi ette. Selle vältimiseks peavad töötajad pidevalt omavahel suhtlema ja keskenduma sellele, mis nende ümber toimub.
Teise tavalise vea põhjustavad töötajad ise, kui neil ei ole kindlalt märgistatud kohta, kuhu sõiduk parkida või rada, mida mööda liikuda. Nii võivad nad põhjustada vigastusi ehitusobjekti ümbruses liikuvatele jalakäijatele või töötajatele. Objektil peaks olema selgelt märgistatud parkimisala ja tee, mida mööda liikuda ning alad, mida vältida.
Müra
Ehituses kasutatakse rasketehnikat ja palju müra tegevaid masinaid, mis võivad aja möödudes kuulmist kahjustada. Ehituse ajal peaks kandma kõrvakaitsmeid ja püüdma müra päeva jooksul vähendada nendes kohtades, kus võimalik.
Teatud masinad (nt puurvasar) vibreerivad tugevalt ja võivad pikapeale viia närvikahjustusteni. Kui see juhtub, siis kaotab inimene võime esemeid tugevalt haarata. Enne rasketehnika kasutamist peab töötajaid koolitama ning neile õpetama, kui kaua ja kuidas mingit masinat või seadet võib kasutada. Nii välditakse õnnetusi ja vigastusi, aga tagatakse ka töö kiire kulgemine.
Ohtlike ainetega kokkupuutumine
Ehitusplatsil võib endale viga teha ja pikaajalisi kahjustusi saada ka ohtlike ainetega kokkupuutumisel. See võib juhtuda mitte ainult kemikaale või toksilisi aineid sisse hingates või end nendega põletades, vaid ka ehituspuru ja muude väikeste osakeste sattumisel hingamisteedesse või silma. Selliste õnnetuste vältimiseks tuleks kasutada kaitseprille, kindaid ja vastavat riietust.