Tuvide väljaheited ei ole ainult silmale koledad, vaid võivad viia ka haiguste levimiseni. Kuigi seda juhtub harva, võivad haigused levida inimestele, kellel on nõrk immuunsüsteem. Tuvid on nutikad linnud ja kui nad on kord leidnud endale koha, kuhu pesa luua, siis seda nad ka teevad ja neist on raske lahti saada. Loe ka: Nippe ja nõuandeid, kuidas puhastada erinevaid pindu lindude väljaheidetest
Välised faktorid
Kõikide kahjurite puhul on olemas põhjus, miks nad end just ühte või teise majapidamisse sisse seavad. Selleks on toit, vesi ja soe varjualune, et end väliste ohtude ja ilmastikuolude eest kaitsta. Et kahjurid oma kodust eemale hoida, tuleks nende põhjustega tegeleda. Nii muutub keskkond vähem ihaldusväärseks ja hoiab tuvid eemale. Siinkohal peab meeles pidama, et tuvidest vabanemiseks tuleb kasutada erinevaid meetodeid, sest nad on põikpäised linnud.
Toiduallika eemaldamine
Kõigepealt tuleks eemaldada võimalikud toiduallikad, nt prügikastid või kompost. Tuvid ei ole valivad sööjad, seega igasugused orgaanilised jäätmed võivad kuuluda nende menüüsse.
Mõnele inimesele meeldib koduaknast tuvisid toita, aga kui tulevikus ei soovita tuvidega seotud probleeme, siis tuleb toitmine lõpetada. Tuvide ja teiste lindude toitmisega võidakse vähendada linnu oskust endale ise toitu hankida.
Linnuvõrgud
Lindude füüsiline eemaldamine on üks viis, kuidas nendest lahti saada. Selleks pannakse võrgud sissepääsuavade ette. See on hea viis, kuidas lindudest rõdul lahti saada. Kui võrk pole korrektselt paigaldatud, siis võivad tuvid sellest ikka läbi tungida.
Linnupeletusogad
Ogad on heidutusvahendid, mis paigaldatakse kohtadesse, kuhu tuvidel ja teistel lindudel meeldib pesa luua. Pikad ja teravad ogad takistavad lindudel maandumast. Kuigi need on efektiivsed, siis on nendel ka puudused. Näiteks ei ole need visuaalselt eriti kaunid. Kui lindudest lahti saamiseks valitakse see meetod, siis tuleb olla kindel, et ogad korrektselt paigaldatakse.
Elektriline linnupeletuslint
Sarnaselt ogadele paigaldatakse elektriline lint sinna, kuhu tuvidele ja teistele lindudele maanduda meeldib. Kuigi see meetod on ohutu nii lindudele, inimestele kui ka lemmikloomadele, siis annab see linnule kerge elektriimpulsi, kui ta sellel maanduda püüab. Nii saab lindudele õpetada, et selle majapidamise ümbrus ei ole koht, kus pesa luua.
Puuduste osas tuleb meeles pidada, et lint saab energiat päikesepaneelidega ühendatud akust. Kui päike ei paista, siis ei lae aku end täis ja lindis pole elektrit. Lisaks võivad probleemid tekkida, kui juhtmestikus tekib lühis. Sellised lindid on kallimad kui teised lindudest lahti saamise meetodid.
Hirmutamine
Järgmine meetod lindude eemale peletamiseks on nende hirmutamine. Selleks kasutasid meie esivanemad põldudel hernehirmutisi. Tänapäeval kasutatakse lindude hirmutamiseks peegleid, mis asetatakse kohtadesse, kus lindudel maanduda meeldib. Maja katusele või aknalaudadele asetatakse röövlindude makette või kasutatakse ultraheli laineid, mis lindudele ebemeeldivalt mõjuvad.
Kuigi on inimesi, kelle kodude juures need meetodid mõjuvad hästi, siis on ka olukorrad, kus need ei toimi. Näiteks kui linnud kasvavad üles ultrahelilainete piirkonnas, siis see neid täiskasvanuks saades ei mõjuta.
Lõksud
Lõkse saab kasutada kohtades, kus lindude populatsioon on juba liiga suur. Kui lõksud täis saavad, siis peab neid tühjendama. Jäta lõksude paigaldamine professionaalidele, kes teavad, kuidas lindudest seaduskuulekalt vabaneda.
Loe ka: Kuidas vabaneda kodustest kahjuritest: I osa ja II osa.