Värskel suvilaelanikul tuleb esmalt tegeleda hoone renoveerimisega. Vaja on tagada suvemaja pikaajaline vastupidavus ja tervislik sisekliima. Reeglina hõlmab renoveerimine katusetöid, fassaadi parandamist, vundamendi korrastamist ja hulgaliselt väiksemaid töid. Korrastades hoone struktuure on võimalik nautida suvemaja kasutamist aastaid ning vältida uute kahjustuste tekkimist hoone sisemusele.
Kuna elanikel ei ole suvekodudele tavaliselt nii rangeid nõudeid kui püsikodudele, siis puuduvad vanematel suvilatel sageli kaasaegsed mugavused. Seega tasub renoveerimise käigus pidevalt mõelda, millised tööd järgmisena ette võtta, et teha suvilast võimalikult mugav paik soojemate aegade veetmiseks.
Pesemisvõimaluse loomine
Tänapäeval on enesestmõistetav, et majas on vähemalt üks toimiv vannituba, kuid vanemates majades võib see oluline ruum sootuks puududa. Kui soovitakse suvilas pikemalt aega veeta, on mõistlik kaaluda pesuruumi väljaehitamist mõnda muidu kasutuseta seisvasse ruumi. Kui majas pole veel vee- ja kanalisatsioonisüsteemi, tuleb alustada just nende ehitamisest. Boonusena saab sellisel juhul lisaks vannitoale voolava vee ka suvila kööki.
Kui suvemaja on väike ja vannitoale ruumi leidmine on keerukas, siis võib sauna olemasolul kaaluda hoopis sinna mugavama pesemisvõimaluse loomist. Loomulikult eeldab see samuti sauna varustamist vee- ja kanalisatsiooniga, ning n-ö kausisüsteemi asendamist modernse dušiga.
Kodukontori ehitus
Reeglina jätab suurem osa meist oma põhipuhkuse suveperioodile, kuid ilusad ilmad, mil suvilas meeldivalt aega veeta, kestavad tunduvalt kauem. Seega, kellel töö iseloom seda võimaldab, võib julgelt kaaluda suvilasse hubase kodukontori ehitamist. Nii saab lõputult näiva linna vahel pendeldamise asemel vaba aja hoopis mõnusalt puhkamisele pühendada. Kuna kaugtööd tehakse reeglina arvuti abil, on lisaks tööks sobiva keskkonna loomisele vaja läbi mõelda, kuidas tagada kodukontoris hädavajalik elektrivarustus ja stabiilselt toimiv internetiühendus.
Üle õhu leviva interneti pakkujaid on mitmeid ja enamasti piisab sobiva ühenduse tagamiseks vaid seadme ning teenuse hankimisest. Seejuures on oluline lasta kogenud elektrikul üle vaadata elektrisüsteem ning vajadusel teha täiendavad parandused, et tagada ohutus ja tõrgeteta toimimine. Kuna vanades majades on enamasti vähe stepsleid ja need asuvad tänapäeva mõistes ebaloogilistes asukohtades, tasub enne siseviimistlustöödega alustamist ka nende lisamise ja paiknemise peale mõelda.
Ruumide jahutamine
Suvilas veedetakse enamasti aega just kõige kuumematel suvepäevadel, siis mugavamaks äraolemiseks tasub mõelda õhksoojuspumba või konditsioneeri paigaldamise peale. Eriti oluliseks võib see lisamugavus kujuneda siis, kui magamistoad asuvad suvemaja katusealustes ruumides. Neis ruumides puudub tihtipeale arvestatav isolatsioonikiht katuse ja toa vahel, mistõttu muutuvad need suvises leitsakus eriti kuumaks. Sellises keskkonnas magamine on võrreldes püsielukohaga tõsiselt ebamugav.
Kvaliteetsed sääsevõrgud akendele ja ustele
Kaubanduses on putukate tuppa sattumise takistamiseks saadaval lihtsaid ja odavaid lahendusi nagu avatud akende ning uste ette kleebitavad võrkkangad, on nende avamine ja sulgemine küllaltki tüütu tegevus. See päädib enamasti sellega, et ühel hetkel võrkkangas puruneb või olukorraga, kus aknakatte kinnitused keset ööd järele annavad ja sääseparved tuppa pääsevad. Tänapäeval on saadaval vastupidavad ja mugavalt avatavad sääsevõrgud, mis vajavad küll esmalt väikest lisainvesteeringut, kuid tasuvad ennast pikas perspektiivis kindlasti ära.
Eluruumi laiendamine õue
Kui suvila on oma mõõtmetelt väike, siis tasub kindlasti ette võtta eluruumi laiendamine õue arvelt. Kuna suvemajas veedetakse aega soojemal ajal, siis pole vajalik majale juurdeehitust lisada, vaid piisab näiteks mõnusa terrassi ehitamisest. Et õues olemist iga ilmaga nautida saaks, on mõistlik varustada terrass vähemalt mingis osas päikest ja vihma eemal hoidva katusega. Läbi tuleks mõelda ka lahendus, kuidas istumisalalt sääsed, sademed ja külm tuul eemale hoida. Miks mitte kasutada selleks kokkupandavaid külgseinu?
Kuidas projekte finantseerida?
Loomulikult on kõige toredam, kui vajalik rahasumma suvemaja parendamiseks on enda taskust võtta, kuid suuremad projektid on täismahus ette võttes siiski küllaltki kulukad ja vajavad seega lisakatteallikaid. Kui mugavusprojekte saab põhimõtteliselt teostada ka etapi kaupa, siis näiteks katuseparandus tuleb edasiste kahjustuste vältimiseks kiiremas korras edasi võtta. Kui selgub, et uut mugavustega vannituba või suveterrassi saab seetõttu alles kauges tulevikus nautima hakata, siis on mõistlik leida alternatiivne lahendus.
Kui endal vajalikku raha ehitusprojekti finantseerimiseks parasjagu ei ole, on üheks lahenduseks tööde lõpule viimiseks võtta pangast laenu. Saadaval on mitmeid erinevaid laenutooteid nagu näiteks hüpoteeklaen või remondilaen. Neist viimane sobib eriti hästi just neile, kelle vajaminev laenusumma ei ole väga suur ning kes ei soovi oma kinnisvara laenu tagatiseks panna.
Mis on remondilaen?
Remondilaen on tagatiseta laenutoode, mille eesmärk on aidata koduomanikke ehitusmaterjalide ja sisustuse soetamisel ning remonditeenuste eest tasumisel. See sobib oma olemuselt laiale kasutajaskonnale aidates muuhulgas ka vanade suvekodude renoveerimistöödel ning eluruumi mugavust lisavate projektide teostamisel.
Remondilaen on paindlik, sest laenu kasutusotstarbe otsustab selle taotleja. Üldjuhul ei ole laenu saamiseks vaja sissemakset ega lisatagatist ja laenusumma laekub taotleja arvelduskontole mõne tööpäeva jooksul. See võimaldab remonditöödega alustada praktiliselt kohe.
Siiski tuleb enne laenukohustuse võtmist hoolikalt kaaluda, kas see on sinu vajadusi ja rahalisi kohustusi arvestades sobiv valik. Erinevate laenutoodete vahel valides räägib remondilaenu kasuks see, et tegu on fikseeritud intressiga laenutootega ehk see ei sõltu Euribori kõikumisest. Tänu fikseeritud intressile on kuumakse seega terve laenuperioodi jooksul ühesugune ja teeb tulevaste kuludega arvestamise oluliselt lihtsamaks.