Selleks, et siseruumides viibimine terves majas ühtemoodi meeldiv oleks ja veetorud talvel ära ei külmuks, loe läbi järgnev nimekiri kohtadest, mis igas majas soojustamist vajaksid. Kui märkad enda eluruumides puudujääke, siis võta hea sisekliima tagamiseks need tööd enne kõige külmemaid talvekuid plaani.
Veetorud
Veetorude külmumine ei ole naljaasi. Lisaks veevarustuse katkemisele võivad jäätuvad torud ka lõhkeda ja tekitades tõsise üleujutuse. Seega, kui sinu eluruumides asuvad veetorud kohtades, kus temperatuur on madalam kui ülejäänud elamises, oleks mõistlik neid ennetavalt katta spetsiaalsete vahtpolüstüreenist torukatetega. Sellisteks riskikohtadeks võivad olla näiteks kelder, garaaž ja välisukse vahetu lähedus.
Pööning
Kuna soe õhk tõuseb toas ülespoole, siis kõige suurem soojuskadu võib tekkida, kui maja pööning ei ole korralikult soojustatud. Seetõttu on oluline pööningut regulaarselt kontrollida, isegi juhul, kui soojustus on korralikult paigaldatud on mõistlik aeg-ajalt kontrollida, et isolatsioonimaterjal ei ole kuskil kokku vajunud ega tekkinud pragusid või auke. Eriti suurt kahju võivad mõnele soojustusmaterjalile teha pööningule kolinud närilised, mistõttu selle isolatsioonivõime võib kiiresti väheneda. Loe ka: Vahelagede soojustamine
Kelder
Kui sinu eluruumide all asub külm kelder, siis suure tõenäosusega oled saanud talvel tunda külma põrandat. Kõige otstarbekam on sel juhul kaaluda keldrilae soojustamist, tagamaks, et alt poolt ei kanduks külm tuppa.
Aknad ja uksed
Kui maja aknad ja uksed on vananenud, on suur tõenäosus, et tekkinud pragude ja kulumise tõttu lasevad need olulisel määral külma õhku tuppa. Kuigi parim lahendus oleks siinkohal asendada vanad uute ja tõhusamatega, ei ole see alati koheselt võimalik. Sellisel juhul tasub proovida hoopis olemasolevate parendamist. Hea tulemuse võid saavutada, kui vahetad välja vanad tihendid ja tekkinud praod täidad näiteks silikooniga.
Probleemid ei pruugi ilmneda üksnes vanade akende ja uste korral. Uute avatäidete puhul võib ebakvaliteetse paigalduse tõttu tekkida olukord, kus ümbert tungib tuppa palju külma õhku. Selline probleem tekib, kui paigaldaja ei täida korralikult akende ja uste ümbrust vahu või mõne muu isolatsioonimaterjaliga. Seega, kui endal puudub oskus seda tööd teostada, on soovitatav akende ja uste paigaldamisel alati eelistada usaldusväärset spetsialisti, et vältida selliseid probleeme. Loe ka: Akende soojustamise ehk tihendamise ABC
Vundament
Uutes majades ei esine tavaliselt probleemi külmade põrandatega, kuna tänapäevaste ehitusmaterjalidega on vundamendi soojustamine lihtne. Vanemates majades võib puuduv vundamendi soojustus olla külmade põrandate põhjuseks. Kui sinu majal puudub vundamendi soojustus, võib osutuda vajalikuks selle lisamine, et tagada soojad toad.
Õuekraan
Kui soovid talveperioodil vältida majast välja viiva veekraani täielikku sulgemist, siis tuleb paigaldada külmumiskindel veekraan. See võimaldab sul juba esimeste päevaste plusskraadide saabudes kasutada näiteks survepesurit majaümbruses.
Köögikubu
Kuigi tegemist on vaid ühe väikse seadmega sinu köögis, peab arvestama, et vale paigalduse puhul võib läbi kubu hulgaliselt külma õhku tuppa lekkida. Selleks, et taoline olukord ei saaks tekkida, peab kubule õhutoru paigaldades lisama tagasilöögiklapi, mis ei lase õuest tuleval õhul tuppa pääseda.
Elektristepslid ja -lülitid
Kui stepslite ja lülitite ümbert soojustusmaterjal kokku vajub või kui selle paigaldamisel on tehtud ebakvaliteetset tööd, võib nende kaudu tuppa pääseda märkimisväärne kogus külma õhku. Sellisel juhul võib osutuda vajalikuks eemaldada stepslite või lülitite kate ning korralikult tihendada elektripesa ümbrus, kasutades selleks näiteks tulekindlat vahtu.
Korsten
Kui tegemist on ahiküttega elamuga, siis erilist tähelepanu tuleb pöörata korstna soojustamisele. Eriti suur soojakadu võib tekkida kohast, kus korsten katust läbib. Siinkohal peab aga meeles pidama, et korstna soojustamiseks tohib kasutada vaid spetsiaalseid tulekindlaid materjale.
Seinad
Kõige suurem pind terves majas, mille isolatsioonimaterjalidega saame katta, on seinad. Kuigi enamasti on seinad vanades majades juba soojustatud, tuleb arvestada, et teatud aja järel võib esineda villa vajumist või närilised võivad kahjustada soojustust. Kui kahtlustad, et sinu maja seinad ei ole enam piisavalt soojapidavad, kuid täpset probleemkohta on raske tuvastada, võib olla mõistlik rentida spetsiaalne soojuskaamera, mis aitab leida lekkekohad. See võimaldab keskenduda probleemsete kohtade täitmisele, vältides vajadust kogu soojustust välja vahetada.