Sissepääsu laiendamine
Hinnates liikumisraskusega inimese kodu plaani või mõeldes renoveerimisele, peaks esmajoones keskenduma kõige olulisemale: kodu sissepääsule. Sissepääsud tuleks terves elamises muuta piisavalt laiaks, et sealt oleks ratastooliga võimalik läbi pääseda. Uksel ei tohiks olla lävepakku ega aset, mis oleks kõrgem kui sentimeeter.Välisukse juures olevate treppide juurde peaks paigaldama rambi, millest inimene üles saab. Ramp peaks olema võimalikult madala kaldega, et inimene ei väsitaks enda käsi ega õlgu iga kord, kui ta tahab koju pääseda. Sissepääsude laiendamine on suur töö, kuid see tuleks ette võtta, et inimesel säiliks eneseväärikus, vabadus ja iseseisvus.
Lai pöörderaadius
Kodus mugavalt liikumiseks on vaja ruumi, et end ümber pöörata. Selleks peaks mööbel olema paigaldatud selliselt, et säiliks 1,5-meetrine pöörderaadius. Suuremate ratastoolide puhul on raadius suurem. Tänu suurele pöörderaadiusele saab inimene mugavalt liikuda ega pea tundma, et ta on ühe koha peal lõksus.
Vaba ruum valamute ja laua all
Valamu või laua kasutamiseks tuleks nende alla luua vaba ruum, kuhu inimesed ratastooliga juurde pääsevad. Kui vaba ruumi ei ole, siis on ka madalamale langetatud valamust vähe kasu. Seda peaks meeles pidama köögis, vannitoas ja kodukontoris.
Madalal ladustamine
Kodused esemed tuleks ladustada nii, et ratastooliga inimene neile lihtsalt ligi pääseks. Ratastoolis inimesed soovitavad ladustada sagedamini vajaminevad asjad madalamale ja vähem kasutatavad kõrgemale. Viimastele pääseb ligi siis, kui keegi teine on majas ja aitab.
Reeling
Korralikud reelingud kohtades nagu duširuum ja WC on liikumisraskusega inimese jaoks vajalikud, sest need võimaldavad iseseisvalt või vähemalt kergemalt tõusta. Kuna reelingud peavad selle kasutaja raskusele vastu pidama, siis tasub enne nende ostmist rääkida asjatundjaga, kes oskab soovitada võimalikult head lahendust.
Reelingute paigaldamisel läheb vaja ka tarvikuid, et osa koormust seinalt ära võtta. Reelingud tuleb paigaldada kasutaja jaoks õigele kõrgusele, et nendest oleks kerge kinni haarata.
Ääreta dušikabiin
Liikumisraskusega inimese kodus tuleb vann asendada dušiga. See peaks olema ruum, millel ei ole äärt ja mille põrand on kerge kalde all, et vesi paremini äravoolutorust alla läheks.
Soojustusega põrand hea lahendus, sest see võimaldab põrandal kiiremini kuivada ja nii saab vältida libastumist ratastooli minnes. Lisaks soovitatakse dušikabiin ehitada nii suur, et sinna mahuks peale ratastoolis inimese ka abistaja või hooldaja.
Dušitooli paigaldamine
Liikumisraskusega inimese jaoks on dušitooli paigaldamine möödapääsmatu. Hea valik on seinale paigaldatud kokkuvolditav tool (nagu on tihti näha bussis või trammis, aga ilma vedruta, mis tooli taas üles tõstab). Sellise tooli kasutamisel on vähem takistusi ja dušikabiini jääb rohkem ruumi pereliikmetele, kes pesemisel tooli ei vaja.
Tööpindade langetamine
Enim kasutatavaid tööpindasid tuleks langetada ka köögis, kabinetis ja teistes ruumides. Ühiskasutuses olevate tööpindade puhul tasub mõelda reguleeritava kõrgusega lahendustele.
Nii saab üks inimene kasutada tööpinda ühel ja teine teisel kõrgusel. Teatud muudatusi peaks tegema ka pesuruumis, et ratastoolis oleval inimesel oleks juurdepääs pesukorvidele, pesuvahenditele ja muule.
Külmkapp
Külmkapp on igas majapidamises vajalik osa köögitehnikast ja seetõttu on selle igale osale juurdepääs väga vajalik. Kaubanduses on külmkappe, kus sügavkülmik asub kapi ülaosas ja on neid, kus see asub all.
Nii mõnedki ratastoolis olevad inimesed on otsustanud sellise külmiku kasuks, kus tavaosa ja sügavkülmik on teineteise kõrval. See nõuab köögis rohkem ruumi, kuid muudab tehnika kasutaja jaoks juurdepääsetavamaks.
Põrand
Vaibad ja teised vaipkatted võivad küll olla ilusad, kuid ratastoolis inimesel võib siis liikumine olla raske. Seega peaks vaibad kokku rullima ja need ladustama. Põrand ei pea seejuures jääma igavaks ja tühjaks pinnaks, vaid seda on võimalik kaunimaks muuta põrandalaudade, keraamiliste plaatide või PVC abil.
Ukselingid
Sissepääsu laiendamisega tuleb hankida ka uus uks, mille link võiks asuda natuke madalamal kui tavaliselt. Nii saab ratastoolis inimene lingist paremini haarata, kuid see ei ole teiste pereliikmete jaoks liiga madalal.
Trepilift
Kui majapidamises on mitu korrust, siis ei saa hakkama ilma trepiliftita. See on kallis väljaminek, kuid tänu liftile on ratastoolis inimesel jätkuvalt juurdepääs tervele majapidamisele ja ta ei pea end tundma kõrvalejäänuna.