Saage üksteisega tuttavaks
Esimene ja kõige olulisem meede kortermajades varguste vältimiseks on oma naabrite tundmine. Tegemist on äärmiselt lihtsa abinõuga, mis muuhulgas ei maksa mitte midagi. Siiski on suurtes korterelamutes tihti nii, et isegi samas trepikojas ja samal korrusel elavad inimesed üksteist ei tunne.
Ühes trepikojas elavate inimeste jaoks on oluline vähemalt teineteist nägupidi tundma õppida ja oma lähimate naabritega võiks ennast veelgi paremini tuttavaks teha. Lähimad naabrid on just sel ajal, kui pikemalt kodust eemal viibid, kõige parem turvameede. Kui tunned trepikojas elavaid inimesi, on lihtne märgata võõraid isikuid, kes seal liiguvad. Samuti ei tohiks karta võõra ja kahtlust äratava inimesega koridoris kohtudes küsida, miks ta seal viibib.
Välisukse lukustamine
Korterelamu turvalisuse tagamisel on äärmiselt oluline investeerida korralikku ukse- ja lukustussüsteemi. Ukseluku valik on peamiselt mugavuse küsimus, kuid oluline on tagada, et uks oleks alati lukus. Lihtsa võtmega keeratava luku kahjuks räägibki siinkohal asjaolu, et tihti ei viitsita seda kohe teha ja vargal on sellisel juhul võimalus olukorda enda kasuks ära kasutada. Seetõttu on korterelamute koridoride lukustamisel soovitatav eelistada automaatselt sulguvaid snepperlukke. Sellised lukud tagavad parema turvalisuse, kuna nad lukustuvad automaatselt, kui uks suletakse.
Suuremates korterelamutes on parimaks turvalahenduseks uksele fonoluku paigaldamine. Fonolukuga on võimalik luua ühendus iga korteriga, võimaldades kõrgematel korrustel elavatel inimestel avada oma külalistele ust mugavalt korterist lahkumata. See vähendab oluliselt võimalust, et keegi unustab ukse ajutiselt avatuks. Fonolukkudel on oluline roll ka elanike teadlikkuse tõstmisel - kõigile kortermaja elanikele tuleb selgitada, et nad ei tohi kunagi avada ust juhuslikele helistajatele.
Kelder lukku
Kelder on kortermajades oluline hoiustamiskoht, kuhu majaelanikud paigutavad esemeid, mis ei mahu eluruumidesse ning kus nad ei käi pidevalt. Sellepärast on kelder koht, kus vargad sageli näevad oma võimalust. Tagamaks keldribokside turvalisust ja vältimaks kõrvaliste pilkude sissetungi, on äärmiselt oluline tagada, et kõik keldrisse viivad uksed oleks kindlalt suletud ja bokside uksed varustatud kvaliteetsete lukkudega. Kui keldri ülduks on korralikult lukustatud on keldrikorrus ideaalne koht rataste, lastekärude ja muude esemete turvaliseks hoiustamiseks.
Korterelamu ümbruse valgustus
Üks tõhus meede korterelamu ümbruse märgatavalt turvalisemaks muutmiseks on piisava valgustuse tagamine majaesisel, parklal ja siseõuel pimedal ajal. Kuigi linna paigaldatud valgustid võivad tagada piisava valgustatuse majaesisel, tuleb siseõue puhul hoolitseda valgustuse eest korteriühistul. Eriti oluline on tagada lampide olemasolu kõigi uste ja abihoonete sissepääsude juures ning juhul, kui hoovis on autode parkimine või seal asub väärtuslikke esemeid, tuleks valgustus tagada ka nendes piirkondades.
Valgustuse tagamisel on võib kasutada taimeriga valgusteid, mis võimaldavad kindlatel aegadel valgust sisse lülitada. Samuti, kui soovitakse valgustust minimaalsena hoida, on heaks valikuks liikumisanduritega varustatud lambid. Need lambid lülituvad automaatselt sisse, kui tuvastatakse liikumine. Seeläbi tagatakse valgustus vaid siis, kui see on vajalik. See mitte ainult ei taga ökonoomset energiakasutust, vaid aitab ennetada ja tuvastada potentsiaalseid ebakorrapäraseid liikumisi või sissetungi katseid, suurendades seeläbi turvalisust.
Lukustatav aed
Kui korterelamu asub liiklusrohkes piirkonnas ja probleemiks on õuele sattuvad võõrad isikud, kes kasutavad omavoliliselt sealset majaelanikele mõeldud laste mänguväljakut, puhkeala või prügikaste on mõistlik kaaluda aia ehitamist ja sissepääsu sulgemist lukustatavate väravatega. See tagab parema turvalisuse ja piirab juurdepääsu aladele, mis on mõeldud vaid majaelanikele.
Sellise meetmega saab tagada, et õueala kuulub selgelt korterelamu juurde ja selle kasutamist ei ole võimalik valesti tõlgendada. Lisaks raskendab see oluliselt varaste püüdlusi majja siseneda. Sellisel piiratud õuealal on lastel mängida märkimisväärselt turvalisem ning päeva jooksul ei kao ka unustatud esemed tavaliselt kuhugi. Oluline on jälgida, et värava avamine ja sulgemine oleks piisavalt mugav, et kõik elanikud oleksid motiveeritud seda tegema. Näiteks võib autode jaoks kasutada puldiga avatavat väravat ning jalgväravat varustada magnetlukuga.
Viimase abinõuna valvekaamerad
Kui soovite turvameetmeid kortermajas veelgi enam tõhustada, võib kaaluda valvekaamerate kasutamist teatud piirkondades. Videovalve sobib korterelamute puhul siiski vaid sellistesse asupaikadesse, kus see ei riku elanike privaatsust. Näiteks võib kaamera paigaldada jalgrataste ja lapsevankrite parkimisaladele.
Oluline on tagada, et enne kaamerate paigaldamist oleks sellega nõus majaelanikud ja kaamerad oleksid suunatud ainult vajalikele aladele, et vältida üleliigse salvestamist. Samuti tuleb tagada, et videovalve kasutamise fakt oleks selgelt märgistatud ning sätestada selged reeglid materjali säilitamise ja kasutamise kohta.