Katus
Katus on enamasti kodumajapidamistes päikesepaneelide paigaldamiseks esimene eelistus, sest katusel võtavad paneelid väga vähe ruumi ning jäävad küllaltki märkamatuks. Tiheasustustes on see tihti ka ainsaks variandiks isegi siis, kui iseenesest krundil ruumi jaguks, siis kohalik omavalitsus võib seada omad piirangud nt soovitakse vältida elamurajoonides suurte silmajäävate tehnorajatiste ehitamist.
Päikesepaneele saab paigaldada erinevatele katusematerjalide- ja katusetüüpidele: lame- ja viilkatus ning nende asukohaks sobivad nii kõrged kortermajad, kui ka ühekordsed elamud. Tegelikult ei pea päikesepaneelide paigaldamisel piirduma vaid suurte ehitistega nagu elumaja ja garaaž, vaid nendele võib sobiva koha leida ka auto varjualuse, pergola või suveköögi katusel. Mõelda tuleb vaid sellele, et ehitise katusekonstruktsioonid peavad olema piisavalt tugevad sellise raskuse kandmiseks.
Katusele paneele paigaldades on enamasti peamiseks miinuseks see, kui katuse kalle ja suund ilmakaarte suhtes ei võimalda soovitud hulgal päikeseenergiat toota. Samuti ei tule siinkohal kõne alla puudujäägi kompenseerimine rohkemate paneelidega. Seega peaks juba maja või muu hoone projekteerimisel ja püstitamisel mõtlema, millise nurga alla ehitada. Teise miinusena võib välja tuua, et katusepaneele on kindlasti raskem hooldada kui võtta võrdlusesse maapinnal asuvad paneelid. Samas on nende hooldusvajadus vähemalt esimeses elupooles väga väike.
Viilkatus
Viilkatusele päikesepaneele paigaldades tuleb kasutegurile mõeldes võtta arvesse katuse kallet ja katuseviilude paiknemist ilmakaarte suhtes. Sellisele katusele päikesepaneele paigaldades peab arvestama, et ka paneelid jäävad sama kaldega, kui katus. Enamiku eluhoonete katusekalded jäävad vahemikku 35-40 kraadi , mis on igati sobilik päikesepaneelide paigaldamiseks.
Kaldest olulisemaks võib pidada aga seda, milliste ilmakaarte suunas katuse viilud paiknevad. Lihtsa loogika järgi kehtib siinkohal reegel, et põhjapoolsele katuseviilule ei ole otstarbekas päikesepaneele paigaldada, sest seal on energiatootlus kõige väiksem ning lõunapoolsel viilul suudavad paneelid kõige rohkem energiat toota. Väga sobilikud energiavõimsuste aspektist on ka kagu- ja edela suunitlusega katused. Sellistel alustel paigaldatud paneelidest on eelkõige aga kasu siis, kui toodetud elektrienergiat plaanitakse ka võrku edasi müüa. Kohapeal tarbimiseks ei ole selline paigutus alati parim, sest peamine tootlikus saavutatakse keskpäeval, ning korraga tegelikult nii palju energiat tarbida ei ole vaja.
Kui elektrienergiat võrku edasi müüa plaanis ei ole, siis koha peal tarbimiseks on kõige efektiivsemaks variandiks ida- ja lääne suunda paigaldatud päikesepaneelid. Selliselt jäävad küll toodetavad võimsused veidi maksimaalsele võimalikule alla, kuid seevastu toodetakse majapidamises vaja minevat energiat ühtlasemalt terve päeva vältel ja suurem osa sellest leiab ilmselt kasutust.
Lamekatus
Lamekatusele päikesepaneelide paigaldamine on nii mõneski mõttes lihtsam, kui viilkatusele. Sellisel katusel saab paneelid paigaldada mistahes soovitud suunas ning kuna paigaldamine käib tugiraamide abil, mis raskuste abil katuse pinnale ankurdatakse, saab alati valida täpselt soovitud kaldenurka. Siinkohal aitavad eksperdid vastavalt katuse suurusele välja arvutada ka selle, milline paneelide ja nende kaldenurkade suhe oleks energiatootmise seisukohalt kõige efektiivsem.
Maapind
Maapinnale paigaldatud päikesepaneelid on kõige parema tootlikkusega väga mitmetel põhjustel. Esiteks on võimalik paigaldada palju suuremaid paneele ning nedele kallet ja suunda saab valida. Lisaks saab sellise asetuse puhul võimendada varakevadist tootlust , paigaldades kahepoolsed paneelid, mille tagumine külg aitab energiat toota lumelt tagasi peegelduva päikeseenergia arvelt.
Maapinnale paigaldatavate paneelide hooldus on tuleviku perspektiivis palju lihtsam, kuid esmalt tuleb vaadata, kas on olemas piisavalt suur krunt, kuhu paneelid mahuksid. Seega tuleb maapinnal asuv päikesepark enamasti kõne alla vaid hajaasustuspiirkondades, kus on lisaks vajalikule ruumile: avatud maastik ning sobiv geodeesia. Lisaks tuleb maapealsete paneelide paigaldamisel arvestada, et sellise päikesepargi rajamise hind on esialgu kallim, kuid samas teenib suurema tootluse pealt vahe kiiresti tagasi.
Fassaad
Veel üks võimalus päikesepaneelide paigaldamiseks on hoone fassaad. Kuigi eluhoonete puhul see rohkete avade ja esteetiliste kaalutluste tõttu enamasti kõne alla ei tule, siis mõne suurema kõrvalhoone omamisel võib see olla väga heaks lahenduseks. Näiteks mahuka garaaži lõunapoolsele seinale paigaldatud päikesepaneelid suudavad edukalt majapidamisele päikeseenergiat toota. Fassaadile paigaldatud paneelide eeliseks on ka see, et kui talvine päike ei tõuse piisavalt kõrgele, et katusepaneelidega energiat toota, siis fassaadil asuvad paneelid püüavad kinni ka need madala nurga all saabuvad kiired.