Kristinel on Viimis kunagine suvilakrunt, kuhu ta soovib ehitada elamu. Kuid krundil oli ka aastakümneid tagasi tuhaplokist ehitatud suvila, mis nüüd oli vaja lammutada, et teha uuele ja moodsale majale ruumi. Kuna Kristinel puutus ehitusega seni igasugune kokkupuude, siis alustaski ta kõigepealt Hange.ee ehituskeskkonnas uurimist, palju lammutustööd võiksid üldse maksma minna. Pärast väikest turu-uuringut ja hinnavahemiku teadasaamist pani ta Hange.ee ehituskeskkonda üles ka oma hanke ja jäi ootama pakkumisi.
Töökirjelduse kohaselt tuli lammutada tuhaplokist lintvundamendil olev aiamaja, kusjuures lammutada tuli ka vundament ja Kristine soovis töö teostajalt nii lammutusprojekti kui kõikide jäätmete utiliseerimist. „Põhimõtteliselt oli nii, et lõime ehitajaga käed, läksime puhkama ja kui tagasi tulime, siis maja enam polnud,“ naeris ta.
Hankele kandideeris ühtekokku tosin ettevõtjat ning Kristinele meeldis see, et enamus hankes osalejaid kirjutas ka lahti, mida nad konkreetselt pakuvad. Oli ka pakkumisi, kus oli pelgalt ära toodud hind ja Kristine ei teinud saladust, et taolistest pakkumistest vaatas ta kohe üle. „See viitas, et pakkuja polnud vaevunud võib-olla isegi minu töö kirjeldusega tutvuma,“ ütles Kristine, kes soovitas kandideerijatel pakkumiste puhul pisut rohkem vaeva näha.
Kristinele meeldis see, et enamus hankes osalejaid kirjutas ka lahti, mida nad konkreetselt pakuvad
Tööle tehtud pakkumised ja teostaja valik
12 pakkumise keskmiseks hinnaks kujunes 7233 eurot, kusjuures kallim pakkumine oli 15 000 eurot ja odavaim 5900. Kristine valis 6000 euro suuruse pakkumise ning siinkohal ei mänginud rolli isegi mitte konkurentsivõimeline hind, vaid ettevõtja proaktiivsus. Tema sõnul oli ettevõtjal mitmeid täpsustavaid küsimusi ja tal olid ka fotod varasematest lammutustöödest. Kõik see jättis Kristine sõnul pakkujast usaldusväärse mulje. Pildid varasematest töödest ja eelnevate klientide hinnangud aitavad tema sõnul suurendada ka hanke võitmise tõenäosust.
Kristine sõnul on Hange.ee kliendisõbralik keskkond ka sellepoolest, et pakkumiste puhul oli tema sõnul näha ilmselgelt konkurentsi, kuna nii mõnedki ettevõtjad korrigeerisid pakkumiste kasvades pakutud hinda.
Nagu öeldud valis Kristine välja ettevõtja, kes oli pakkumise nimel ka veidi enam vaeva näinud ja seejärel läks kõik nagu tavaliselt – sõlmiti leping ja lammutustööd võisid pihta hakata. Ettevõtja pidas tähtaegadest kenasti kinni ja nii juhtuski, et kui Kristine puhkuselt tagasi tuli, siis maja enam polnud ja kõik jäätmed oli utiliseeritud. Erilist head meelt tundis Kristine aga selle üle, et tööde käigus jäi kinnistul haljastus peaaegu puutumata ja kõik puud-põõsad terveks.
Praegu on krunt tühi ja Kristine ootab ehitusluba, kusjuures ta ei teinud saladust, et kui ehituseks läheb, siis pöördub ta uuesti Hange.ee ehituskeskkonna poole. Samas nentis ta, et kui lammutustööde puhul tegi ta võib-olla otsuse kergemalt, sest selle töö vead ei pruugi välja paista, siis ehitustööde puhul saab valik juba raskem olema, kuid ka siis aitab tema sõnul valiku tegemisel ettevõtja korralik profiil, pildid tehtud töödest ja tagasiside.
Kristine alustas majaehituse kajastamist ka oma Instagrami kontol pildiblogina. Lähemalt saab Kristine majaehituse protsessile kaasa elada: instagram.com/kibuvitsakodu