Segavate faktorite eemaldamine
See on aspekt, millele tuleb kodukontori loomisel kõige enam tähelepanu pöörata. Kontoris töötades on teada, et kõik inimesed on seal ühe eesmärgiga - tööd teha. Aga kuna kodu esmane funktsioon on end välismaailmast ära lõigata ja olla kohas, kus on turvaline ja mugav olla, peab kodukontori loomisel leidma nende kahe vahel kuldse kesktee.
Kodus olles kipub tähelepanu tihti teistele objektidele ja tegevustele kanduma, sest meie aju seostab kodu enamasti just puhkamise ja mitte tööga. Kodukontorit luues mõtle hoolega, kuhu see üles seada. Üks kindel soovitus on võimalusel vältida kodukontori ülesseadmist magamistuppa, sest aju seostab seda ruumi puhkusega.
Teine aspekt, millega peaks arvestama on segavate elementide eemaldamine või ümberpaigutamine. Näiteks kui silma all on telekas võib tekkida tahtmine keset tööülesande täitmist seda vaatama hakata. Või kui toa nurgas on pesukorv võib see haarata tähelepanu ja panna mõtlema, et kas peaks nüüd pesu pesema või Exceli programmiga edasi töötama.
Asukoht ruumis
Kodukontor tuleks luua kuhugi, kust seda liigutama ei peaks. Sobiva asukoha valimise teeb keeruliseks kui kodus on väikesed lapsed või lemmikloomad. Mõlemad võitlevad tähelepanu pärast, mistõttu on oluline, et oleks lisaruum, kus saab rahulikult töötada. Lapsed, kes ei käi veel lasteaias või koolis on sagedasti põhjuseks, miks kodukontorit pole võimalik luua või on seal äärmiselt keeruline tööd
Arvuti- ja kirjutuslaud
Kui tekib vajadus kodukontoris töötada ja selgub, et majapidamises pole kirjutus- ega arvutilauda siis tuleks sellest alustada oma kodukontori loomist. Laud on võimalik mugavalt veebi teel tellida selle või kui on oskusi ja tahtmist saab selle ka ise teha. Võimalusi on erinevaid ja kindlasti ei pea piirduma vaid traditsiooniliste lahendustega.
Kui on kodukontori loomisega kiire siis võib loova lahendusena saab soetada laia plangu, mille saab üle värvida ja siis kastidele asetada. Või muuda enda vana riidekapp kodukontoriks. Võimalik on hangida ka ratastega kirjutuslaud, mille saab mugavalt eest ära lükata kui seda ei kasutata. Kui soetad seisulaua võiks osta ka pehme mati või vaiba enda jalge alla, et tööd tehes jalad liialt kiiresti ära ei väsiks.
Reguleeritav monitori jalg
Reguleeritav jalg võimaldab monitori asetada ergonoomiliselt ja silmadele sobivale kõrgusele. Nii ei saa keha ja silmad liigset koormust ning töötamise ajal on võimalik kehaasendit muuta.
Nagid ja konksud
Teine hea lahendus kodusest seinaruumist maksimumi võtmiseks on nagi või konksu paigaldamine. Nende küljes saab hoida kõrvaklappe, prille või ka memosid. Kaubanduses on saadaval ka nagisein, mis paigaldatakse kirjutuslaua ette seinale ja millele külge saab lisada tarvikuid nagu käärid, kaableid, joonlaua ning kõike muud tööks vajalikku.
Hea valgustus
Kohtvalgustus ei pane päevasel ajal silmadele niivõrd suurt koormust ja veebikoosolekute ajal oled ka paremini nähtav. Kui ruumi on vähe sobib kasutamiseks ka lihtne laualamp, mida saab vajadusel laual ühest kohast teise liigutada või üldse silma alt ära tõsta. Kohtvalgusteid kasutatakse konkreetselt mingi koha nagu töölaua valgustamiseks. Selle valgus on piisavalt tugev, et tööpinda valgustada kuid piisavalt pehme, et mitte oma koormata.
Looduslik element
Looduslikud elemendid ja materjalid mõjuvad inimestele rahustavalt. Selleks võib laua juures või selle vahetus läheduses hoida toataime. Ruumi säästmiseks on hea lahendus paigaldada lakke konks, mille külge riputada võrkkott kuhu sisse asetada lillepott. Nii saab taimed asetada endale mugavale ja ohutule kõrgusele ja ei pea mõtlema, et väikelapsed või lemmikloomad taime ümber ajaks.
Lisakaablid
Kuigi tänapäeval töötavad paljud seadmed akutoitel ei pääse siiski kaablitest. Kodus töötamisel oleks mõistlik investeerida erinevatesse kaablitesse, mis on mõeldud arvuti, monitori ja erinevate seadmete omavaheliseks ühendamiseks ja mugavaks kasutamiseks. Lisaks võiksid juhtmed olla peidetud kirjutuslaua alla, et need ei riivaks silma ja ei töötamise ajal ette.
Loe ka: Kodukontori loomine: II osa