Ivaril oli oma arhailise maamajaga kindel plaan - taastada see esialgsel kujul nii, et see koosneks kambritest ja rehepoolest. Selle mõtte pidi ta aga maha matma, sest kõik hoonet vaatamas käinud ehitajad ütlesid kui ühest suust - taastada pole midagi. Ivar ei jätnud aga jonni ja kutsus eksperthinnangut andma spetsialisti Eesti Vabaõhumuuseumist. Eksperthinnang positiivseid uudiseid ei toonud ja hinnang jäi samaks ehitajate arvamusega - hoonest pole kahjuks enam suurt midagi päästa.
Seega tuli hoone lammutada ja algselt oli Ivaril plaanis see töö ise ära teha. Ent kui ta hakkas kõiki tööprotsesse läbi mõtlema, jõudis ta selgusele, et mõistlikum on tellida täislahendus ja lisas oma töö Hange.ee keskkonda.
Miks just Hange.ee? Ivar ütles, et Hange.ee keskkonna puhul võlub teda lihtsus ja digitaalsus: suhelda saab digitaalselt, sest oma ameti tõttu ei saa ta alati telefonile vastata. „Mulle ei meeldi ka meistrimeestega otse suhelda, sest tihti küsitakse väga spetsiifilisi küsimusi ja kommenteeritakse asju stiilis, et see kõik on ju väga lihtne, mis jätab mulle endast rumala tunde.“ rääkis ta. „Hange.ee puhul on asi lihtne – ma kirjeldan võimalikult täpselt tööd mida on vaja teha, võib-olla tulevad veel mõned täpsustavad küsimused ja ongi kõik.“
Tõsi küll, Ivar proovis lammutustööde tegijat leida ka Facebooki gruppides, ent seal kiskus kogu suhtlus lausa koomiliseks. Kommentaarides märgiti ära erinevaid nimesid ja suhtlust seal välja ei kasvanudki.
Hange.ee puhul on asi lihtne – ma kirjeldan võimalikult täpselt tööd, mida on vaja teha, võib-olla tulevad veel mõned täpsustavad küsimused ja ongi kõik.“
Hange.ee annab turutunnetuse
Nagu öeldud, soovis Ivar täislahendust, kus lisaks maja lammutamisel tuli utiliseerida ka jäätmed, välja arvatud kivid, mis läksid sissesõidutee täiteks. Hankele tegid pakkumisi seitse ettevõtet, mille hind erines kordades. Odavaimad pakkumised olid 3000 eurot koos käibemaksuga ja kallim neist 8160 eurot.
Ivar valis välja ühe soodsama ehk 3000 euro suuruse pakkumise ja jäi lõpptulemusega väga rahule. „Põhimõtteliselt oli mind objektile vaja ainult kahel korral – kui me koos hanke võitjaga vaatasime üle, mida tuleb teha ja teine kord võtsin juba töö vastu,“ kiitis ta. Ivarit polnud töö teostamise juurde üldse vaja ning lõpuks andis ettevõtja talle ka vajaminevad tšekid, mis tõestasid, et ta on eterniidi toimetanud jäätmejaama ega ole seda visanud kuhugi metsa alla.
Kuna ettevõtjana pole Ivaril just ülemäära palju vaba aega, meeldis talle ka töö teostaja ettevõtlikus. See tähendab, et teostajat ei pidanud tagant sundima, vaid ta oli ise aktiivne suhtleja. „Mulle sobis see suurepäraselt, sest mul pole aega kedagi tagant torkida", selgitas Ivar.
Hinnapakkumisest rääkides soovitas Ivar kõigil tellijatel kasutada Hange.ee ehituskeskkonda, kuna seal tehtud pakkumised annavad ka õige turutunnetuse. „Kui ma oleksin iseseisvalt töövõtjat edasi otsinud oleksin, võib-olla jõudnud sarnase ettevõtteni, kes töö eest 8000 eurot küsis. Nüüd aga nägin, et väga kvaliteetse teenuse saab ka kordades odavamalt,“ rääkis Ivar. Ta lisas, et see teeb igati rõõmsaks kui oled saanud suurepärase hinnaga sedavõrd kvaliteetse teenuse.
Nüüd kui lammutustööd on lõppenud, jätkab Ivar oma maakodu ehitust. Praegu on tal Hange.ee keskkonnas üleval hanked elektri- ja torutööde teostamiseks. Kuna eelnev kogemus oli sedavõrd positiivne on ta kindel, et ka need hanked õnnestuvad kenasti.
Vaata ka lõppenud tööd "Maja lammutus" ja Ivari ehitajale antud hinnangut.