Remont
Iga tuba vajab ühel või teisel päeval taas remonti ja magamistuba ei ole erand. Magamistoa remondil või kujundamisel on teatud aspekte, mida tähele panna, kuid suuresti on tööd sarnased teiste ruumidega. Kui viimasest värskendusremondist on juba möödas aastaid ning selle tegemiseks leidub aega ja ressursse, tasub see kindlasti ette võtta.
Paljudes uutes kodudes on saanud trendiks tapeedi asendamine seinavärviga. Tapeedi eemaldamiseks võib kasutada värvrulli või pihustit, mille sisse on lisatud sooja vett ja mõned supilusikad äädikat või kasuta tapeedieemaldusaineid. Pihusta seda tapeedile, et liim selle all aktiveeruks ning seejärel hakka seda pahtlilabidaga eemaldama. Olenevalt tapeedi paigaldamisest ja sellest, kas pealmisi kihi all on ka teisi tapeedi- või ajalehekihte, võib vana tapeedi eemaldamine olla aeganõudev töö. Kogemused näitavad, et tapeet võib seinalt maha tulla suuremate tükkide või ka väiksemate osadena. Selleks, et hilisem tapeetimine või värvimine annaks ilusa tulemuse, tuleb eemalda ka kõige väiksemad tapeediosakesed. Kui pahtlilabidast üksi ei piisa, siis peaks kasutama ka liivapaberit.
Tapeedi eemaldamise käigus võib ka seina küljest mõni tükk eralduda, mille hiljem pahteldamisega parandada. Pahtliga tuleks üle käia kogu tuba, et kõik laes ja seintes olevad augud saaksid täidetud. Pärast pahteldamist peaks ruum vähemalt üleöö kuivama.
Järgmisena tuleks ette võtta seinte ja lae lihvimine, et kõik pinnad oleksid tasased ning neid oleks hea värvida. Lihvimisel peab arvestama, et tegu on väga tolmurikka tööga. Selleks, et tolm teistesse ruumidesse ei leviks, kata ukseava niiske kangaga ning ava aken. Kaubanduses on saadaval mitmeid lihvimist lihtsustavaid tööriistu, mida on võimalik ka rentida. Lihvimine võtab olenevalt ruumi suurusest aega mõne tunni, misjärel tuleb pinnad niiske lapiga puhastada ja ruum mõneks ajaks seisma jätta.
Erinevalt köögist ja vannitoast ei vaja magamistoa seinad ega lagi tihti puhastamist, seega oleks mõistlik selle ruumi pinnad värvida madala läikeastmega mattvärviga. Magamistuba peab uinumist soodustama, mistõttu tuleks erksad värvid kohe kõrvale jätta. Rahulikest toonidest soovitavad eksperdid kasutada pastelseid, näiteks münti ja roosat, aga ka hallika alatooniga helesinist. Magamistoas on mõnus kasutada ka maalähedaseid toone nagu sügavroheline, puukoorepruun või maisikollane. Loe ka: Värvipsühholoogia sisekujunduses
Ajatult moes on ka hall ja valge, iseloomu lisamiseks võib mängida erinevate tekstuuridega. Välja on kujunenud trend, et magamistoas on üks, näiteks voodipeatsi taha jääv, sein teistest erinevat värvi. Seinad peaks katma kahe värvikihiga. Kui värv on kuivanud, tuleb paigaldada põrandaliistud (esteetika lisamiseks ka näiteks karniis), koristada ehitusprügi ja tuba tuulutada.
Voodi ja madrats
Ei ole üllatus, et magamistoa pärl on voodi. Nii mõnedki asjatundjad soovitavad pehme raamiga voodit, mis muudab toa voolujoonelisemaks ja hubasemaks. Pimedas või lihtsalt tähelepanematusest võid end vastu voodinurka ära lüüa, kuid pehme raami puhul ei ole löök nii ebameeldiv. Voodi disaini puhul tuleb tähelepanu pöörata selle jalgadele, sest kõrged jalad muudavad kogu üldilme õhulisemaks ja moodsamaks.
Madrats peab kohanema inimesega, mitte inimene madratsiga. Ebamugav madrats ei lase uinuda ning ka pärast kaheksatunnist und võid tunda end väsinuna, samuti võib esineda selja-, õla- ja nimmevalusid ning jäsemete tuimust. Kui madrats on juba aastaid vana ja enne uinumist tuleb otsida mugavamat kohta, on see kindel märk sellest, et madrats tuleb uue vastu välja vahetada.
Uue madratsi valikul tuleb pöörata tähelepanu enda kehakaalule, pikkusele ja kehaehitusele. Soovitatav on kasutada madratseid, mis lasevad õhku läbi, sest see vähendab tolmu ja mikroorganismide teket.
Iga inimene tunneb end kõige paremini ja teab, millises asendis talle magada meeldib. Selle järgi tuleks valida ka padja kõvadus ja kõrgus. Selili magajatele sobib keskmise kõvadusega madal padi, külili magajatele kõva ja üpris kõrge padi ning kõhuli magajatele pehme padi. Padja valikul tuleb arvestada ka selle materjaliga. Praegu on populaarsed viskoelastsed, lateksist ning ortopeedilised padjad. Need padjad kohanevad inimesed pea kujuga ja on ka antibakteriaalsed.
Voodipesu võiks asjatundjate sõnul sobida interjööriga, kuid alati on kõige parem valik valge. Valge värv loob puhta ja luksusliku tunde. Voodipesu värvi võib valida ka näiteks voodiraami või seinte värvuse järgi. Kui voodiraam on sinine, tasub valida ka sinine voodipesu, halli tooni seina puhul võib aga eelistada halli voodipesu.
Muud lahendused
Voodi kõrval võiks olla ka väike öökapp, mille peal saad hoida telefoni, raamatut või öölampi. Enne magamaminekut on oluline, et valgustus ei oleks liialt ere, sest see annab ajule signaali, et väljas on veel valge. Pimedus ja hämar valgus soodustavad melatoniini ehk meie hea une eest hoolt kandva hormooni toomist. Kui linnas elades paistab aknast sisse tänavavalgustus, on soovitatav kasutada läbipaistmatuid öökardinaid, rulood või ribikardinaid. Madalamatel korrustel elades loob see ka privaatsust.
Kui oled inimene, kellele vaibad eriti ei meeldi, võiksid siiski paigutada väikese vaibakese sinna, kus hommikul ärgates jalad esimesena põrandat puudutavad. Öösel või talvel võib põrand külm olla ning vaip pakub soojatunnet enne, kui sokid või sussid jalga paned. Magamistoas ei tohiks mööbli ja muuga liialdada. Magamistuba peaks olema puhas ja vaba üleliigsetest asjadest, sest need võivad psühholoogiliselt halvasti mõjuda ja und segada.
Teaduslikult on tõestatud, et magamistoa temperatuur võiks muudest eluruumidest paar kraadi madalam olla ning jääda näiteks 16-18 kraadi vahele. See temperatuurivahemik tuleneb inimese füsioloogiast, sest õhtul enne magamaminekut kehatemperatuur järk-järgult langeb ning madalam õhutemperatuur aitab meil paremini uinuda. Kui toas puudub termostaat, siis hoia enne magamaminekut akent natuke aega lahti.