Sandri jaoks algas tänavune suvi pisut teisiti, kuna ta valiti maja korteriühistu juhatusse. Keegi teine sinna väga ei kippunud ja kui mõned aktiivsemad majaelanikud lubasid nõu ja jõuga abiks olla, otsustas ta selle ameti ja vastutuse vastu võtta. Kuigi Sander elab väiksemas kortermajas, mis on üldiselt hästi hooldatud ja korras, leidub siiski mõningaid töid, mis vajavad tegemist. Üks selline töö oli sokli parandamine, kuna niiskuse mõjul oli kohati sokli krohv hakanud murenema.
Sokliparandustööd olid plaanis juba mullu, kuid toona ei õnnestunud leida sobivaid teostajaid. Käesoleval aastal alustati teostajate otsimist juba varakult, kuid kordusid tuttavad probleemid: mõned mehed tulid kohale, hindasid tööd, andsid lubaduse võtta ühendust ja seejärel lihtsalt kadusid. Või oli hinnapakkumine selline, mis ei mahtunud eelarvesse ega ahvatlenud käsi lööma. Õnneks meenus Sandrile Hange.ee ning pärast väikest kõhklust pani ta sinna hanke üles.
Tehnilises mõttes võttis hanke ülespanek kõigest mõned minutid, kuid eeltöö selleks oli korralik. Sander konsulteeris juhatuse liikmetega, kellega koos mõõdeti üle tegemist vajav sokkel. Seejärel koostati koos majaelanikega, kes hoones aastaid elanud ja mäletasid ka varasemalt tehtud töid, lähteülesanne. Kui kõik oli koos, pani ta hanke üles ja jäi tulemusi ootama.
Ettevõtjad, ärge jätke pakkumist viimasele minutile
Ootusaeg polnud pikk ja juba esimene pakkumine tundus asjalik. Mõned lisaküsimused ehitusettevõttele ja tunduski, et teema võib lukku lüüa. Sander otsustas siiski oodata hanke lõpuni enne lõpliku otsuse langetamist. Etteruttavalt olgu öeldud, et hankeperioodi lõpus lisanduski veel üks pakkuja, kelle pakkumine oli arvestatav, kuid siiski otsustas Sander edasi minna algse väljavalituga.
Siit väikene vihje teostajatele: oma pakkumist ei tasu jätta viimasele minutile. Kuna teostajad küsivad üldjuhul lisaküsimusi ja selle käigus tekib suhtlus, siis saab juba selle käigus aru, kas tekib klapp teostajaga või mitte. Kui ettevõtjaga on klapp tekkinud, siis on väga raske hiljem oma eelistust muuta. Isegi kui järgmine pakkumine võib olla näiteks hinna poolest parem, rääkis Sander.
Kokku osales hankeprotsessis kuus ettevõtet ning keskmine pakkumise suurus oli 2382 eurot. Sander valis pakkumuse, mille hind oli 2200 eurot + käibemaks. Seega ei olnud see sugugi odavaim pakkumine, kuid nagu öeldud – otsustamise tegi lihtsaks ladus suhtlus ettevõtjaga ja ka ettevõtte väga hea maineskoor. Vahemärkusena olgu öeldud, et kuuest firmast välistas Sander kohe kaks – tegemist oli ettevõtetega, kelle andmed polnud avalikud, samas olid mõlema ettevõtte pakkumised kallimate killast. Kuna nad polnud ka oma pakkumist vaevunud lahti kirjutama, siis nagu Tinderis öeldakse – vasakule.
Kui ettevõtjaga on klapp tekkinud, siis on väga raske hiljem oma eelistust muuta. Isegi kui järgmine pakkumine võib olla näiteks hinna poolest parem
Pärast kokkuleppe sõlmimist valitud ettevõtjaga ja käte löömist, jäi Sander ootama tööde algust. Väike jõnks käis ta südame alt läbi siis, kui ettevõtja teatas, et alustab töödega paari nädala jooksul. Kuigi see vastas hanketingimustele, oli Sandril endas siiski lootus, et töö saab valmis varem. Nii ka läks, sest kui Sander pärast lühikest reisi koju tagasi jõudis, avastas ta üllatusega, et sokkel on saanud uue välimuse ja töö oli suurepäraselt tehtud isegi enne määratud tähtaega.
Kogemuse võrra rikkamana teatas Sander, et tulevikus plaanib ta kõik maja juures tegemist vajavad tööd lisada Hange.ee ehituskeskkonda. Ettevõtjatele kes Hange.ee-s pakkumis teevad soovitab ta üht: "mida avatumad olete, seda suuremad on teie võiduvõimalused hangetel."
Vaata ka lõppenud tööd "Sokli renoveerimine". Sander andis töö teostanud ettevõttele maksimumtärnid.