Auto
Väga šokeeriv on kõndida oma auto juurde ja avastada, et keegi on selle kallal värvi või markeriga vandaalitsenud. Kui nii on juhtunud, siis saab autot puhastada atsetooni või küünelaki eemaldajaga. Suurem kogus atsetooni on vandalismi eemaldamiseks küll parem, kuid sellega võidakse rikkuda auto originaalvärvi. Kui seda on siiski vaja teha, siis peaks tegema eeltööd ja valima grafiti või markeri eemaldamiseks atsetooni, mis on just selleks tööks mõeldud. Õige toote osas saab alati konsulteerida tootja või edasimüüjaga.
Atsetooni kasutades tuleks kasutada kindaid, sest see võib naha kuivaks muuta. Värvi eemaldamiseks vala atsetooni mikrofiiberkiust lapile ja hõõru pinda ringikujuliste liigutusega. Värv peaks kergesti maha tulema. Pärast pese auto kohe seebi ja veega ära, sest liiga pikalt auto pinnale jääv atsetoon võib auto enda värvi kahjustama hakata. Puhastamisel ei tohiks lappi liiga kõvasti hõõruda ega kasutada liiga palju atsetooni.
Metallist pinnad
Grafiti metallist pinnalt eemaldamiseks on mitmeid viise. Saab kasutada värvivedeldajat, WD-40 universaalmääret või mõnda teist pihustatavad määrdeõli, laki vedeldajat, atsetooni ja seda koos mikrofiiberlapiga. Neid vahendeid kasutades jääb pind õliseks, seega peaks pinda pärast veel puhastama. Kui mikrofiiberlapp ei tee piisavalt head tööd, siis võib proovida terasest või pronksist harjastega harja või liivapaberit. Tuleb meeles pidada, et igasugune hõõrumine võib metallist pinda kahjustada, jättes sellele ebameeldivad kriimud.
Kui nendest meetoditest kasu pole, siis võib kasutada ka survepesu, aga see ei pruugi alati olla parim lahendus. Viimases hädas saab kasutada tugevaid kemikaale, mis värvikihi alla tungivad, aga sellised pesuvahendid on tihti toksilised ja võivad kahjustada nii pinda kui ka inimese tervist.
Puit
Kui grafiti asub puidust pinnal, mis on värvitud või töödeldud, siis on võimalik grafiti eemaldada piirituse abil. Kui puidust pind on kulunud või seda pole värvitud ega töödeldud, siis võib piirituse kasutamine ajada kemikaalid ja värvi enda poorse puidu pinna sisse. Kui puidul puudub igasugune kaitsekiht, siis võib pleki eemaldamiseks pinda lihvida, jälgides lihvimisel puidu jooni.
Ka survepesu võib toimida, kuid kui tegu on pehme puiduga, siis võib liiga tugev surve kahjustada puidu välispinda ja tekitada pinde. Kui ükski nendest meetoditest ei toimi, siis võib mõelda puidust pinna värvimisele.
Klaas
Grafiti klaasist pinnalt eemaldamiseks saab kasutada piiritust ja lameda peaga kaabitsat. Tuleb arvestada, et nii võidakse värv veel rohkem laiali hõõruda ja piirituse kasutamisest võib klaasile jääda kirme. Kasutada õli eemaldamiseks mõeldud pesuvahendit, sest nii saad säravalt puhta aknaklaasi.
Lisaks on kaubanduses saadaval pesuvahendid, mis on mõeldud just klaasi puhastamiseks. Kuna grafiti kinnitub tugevasti pinnale, siis peaks pesuvahend olema ka tugevam. Seda eriti juhul, kui grafiti on klaasist pinnal olnud juba pikka aega ja värv on sügavale pinnasesse imbunud.
Plastik
Plastikust pinna puhastamiseks võib kasutada immutusõli. Hiljem tuleb pind pesuainega puhastada, et õlist lahti saada. Plastiku puhastamisel ei ole soovitatav kasutada värvivedeldajat, sest see võib plastiku muuta pehmemaks, mille tõttu pinna kuju deformeerub või muutub püsivalt kleepuvaks. Kui see nipp ei tööta, siis võib selle koha lihtsalt üle värvida.
Pesuainet valides peab olema kindel, et see ei ole liiga happeline ja selle koostises pole midagi, mis võiks plastikust pinda kahjustada. Pinda võib kahjustada ka siis, kui seda hõõruda liiga tugeva harjaga. Siis ei jää muud üle, kui plastikust ese asendada või proovida plastikust pind taastada.
Betoon
Tavaline viis betooni puhastamiseks on üleliigne värv ära kraapida ja siis kogu pind pesusooda või tugeva pesuainega kokku pritsida, seda hõõruda pehmete karvadega harjaga ning siis sooja veega loputada. Mõned inimesed kasutavad betoonilt värvi eemaldamiseks ka survepesu, kuid sellega tuleb olla ettevaatlik, sest liiga tugeva pesuri kasutamine või pinna pesemine liiga väikese nurga alt võib betoonist pinda kahjustada.
Garaažiuks
Kui uks on kaetud püsimarkeri, värvi või grafitiga, siis peaks värvi kiiresti eemaldama. Tavaliselt saab kasutada lahjendatud valgendajat, aga selle mõju oleneb sellest, mis materjalist uks on tehtud. Kui lahjendatud valgendaja ei toimi, siis kanna pinnale värvieemaldajat ja puhasta pind ringikujulisi liigutusi tehes lapiga.
Kodukeemiat kasutades kanna alati kindaid ja prille, sest naha või silmadega kokku puutudes teevad kemikaalid kehale kahju. Olles värvi pinnalt maha pesnud, tuleks kogu pind seebi ja sooja veega üle pesta. Värvieemaldaja kasutamine võib kahjustada garaažiukse värvi, mis tähendab, et pärast pesu tuleb uks ka üle värvida.