Vastupidavus
Esimene asi, mida ehitusele sobiva valgusti välja valimisel pead silmas pidama, on selle vastupidavus. Selleks otstarbeks ette nähtud lambid on vee- ja tolmukindlad, ning vähemtähtis ei ole ka nende löögikindlus. Sobiva valgusti välja valimiseks jälgi selle tooteinfos sisalduvat kaitseklassi (IK) ja kaitse tüübi (IP) märgistust. Valgusti löögikindlus võib olla tagatud ka kaitsevõrega. Viimane lahendus tagab lisaks lambi mehhaanilisele vastupidavusele ka töötajate kaitse põletuste eest, juhul kui ehitusobjektil kasutatakse maha või lauale asetatud lampi.
Valguse efektiivsus
Vähemtähtis ei ole sellise lambi puhul piisavalt efektiivse valgusetugevuse tagamine. Hea ehitusvalgusti valgustab laia ala ja vastavalt ehitusobjektiobjekti suurusele, suudab oma valgusvooga täita küllaltki pikki vahemaid. Seepärast on ehitusvalgustite seas saadaval ka väga suure võimsusega (W) või moodsamate led-valgustite puhul suurema valgusvooga (lm) mudeleid. Enamik tänapäevaseid ehitusvalgusteid ongi led-valgustid, mille peamiseks eeliseks on väiksem soojuseraldus, mis omakorda tagab lambi pikema eluea.
Mobiilsus
Viimasena on ehitusvalgustite puhul oluline, et neid oleks võimalik kergesti ja kiiresti ühest punktist teise kolida. Kui tavaliste lampide puhul oleme harjunud, et need statsionaarselt omale kohale paigaldatakse, siis ehitusvalgustid fikseeritakse paigale kasutades neile selleks tarbeks lisatud stabiilseid tugesid või riputades nad üles mõne konksu otsa. Eriti suured valgusmastid on mobiilsuse vajadust silmas pidades kokku pakitavad, ning nende avamine ehitusplatsil on tehtud võimalikult lihtsaks. Seevastu päris väikesed kaasaskantavad lambid on võimalikult kerged ja varustatud mugavate kinnitustega pea või tööriiete külge kinnitamiseks.
Ehitusvalgustite puhul tuleb kasuks, kui neid on võimalik käivitada ka akude pealt. Väiksemad lambid kasutavad selleks tarbeks tavalisi patarei tüüpi akusid või on laadimisjuhtme abil vooluvõrku ühendades laetavad. Suuremaid akudega töövalgusteid pakuvad mitmed tööriistade tootjad ning selliste lampide puhul on valguse tagamiseks võimalik kasutada tööriistaakusid, mis on ühtsed kõigile sama firma toodetele. Selliste akude pealt töötavate valgustite puhul on aga väga oluline jälgida, kui palju töötunde on lamp võimeline töötama ühe akude laadimiskorra pealt.
Ehitusvalgustite variandid
Järgnevalt toome välja mõned ehitusvalgustite tüübid:
Prožektor – enim kasutust leidev töövalgusti on ilmselt led-prožektor. Sellised valgustid suudavad tagada küllaldase valguse ja ühtlasi jagada oma valgusvoo laiale alale. Prožektorid on enamasti varustatud mugavalt kasutatava jalaga, millel on tavaliselt olemas ka sang lambi mugavaks tõstmiseks, kui soovitakse tihti asukohta muuta. Juhul, kui valgustatav ruum on suur või on vaja valgustada ruumi väga erinevatel kõrgustel, siis selleks tarbeks on prožektoreid võimalik riputada spetsiaalsetele statiividele.
Juhul kui ehitusobjektil parasjagu ei elata, on tark paigaldada selle sissepääsude juurde liikumisanduriga prožektorid. Nii on võimalik ehitusplatsi läheduses liikuvatel juhuslikel möödujatel kahtlase tegevuse korral seda märgata ja abi kutsuda. Ning isegi, kui ühtegi möödujat parasjagu ei leidu, on ebaseaduslikul sissetungijal täisvalguses äärmiselt ebamugav oma hämaraid tegusid ellu viia.
Pealamp – samuti palju kasutust leidev valgusti. Tänapäevased pealambid on kerged ja mugavad, mis võimaldab neid pimedal ajal töötades pikalt peas hoida. Hinna erinevus määrab enamasti ära selle, mitu töötundi nad on võimelised oma akude pealt järjepanu töötama ja kui tugev on selle poolt tekitatav valgusvoog.
Pealambiga on mugav töötada objektidel, kus on vaja tegeleda detailidega, mis jäävad üldise valgusvoo eest varju. Nii võib see kasutust leida näiteks torutöödel või lae peal asuvate ventilatsioonitorude remontimisel. Suurel ehitusobjektil, kus tuleb pimedal ajal liikuda ka õues autode vahel, tuleb kasuks selle vilkuv funktsioon, mille käivitamisel saab hõlpsasti transportivatele sõidukitele anda märku oma asukohast.
Valgusmast – selline suur ehitusvalgusti tuleb kasuks, kui ehitusobjekt on suur. Näiteks vundamendi valamisel pimedal ajal ei ole ilmselt otstarbekas kasutada rohkelt prožektoreid ja selle asemel tasub rentida hoopis üks suur valgusmast. Sellised valgustid on transpordiks kokku pakitavad, kuid ehitusobjektil on võimalik nendega valgustamiseks tõsta masti otsas olevad lambid mitmete meetrite kõrgusele.
Taskulamp – ehitusel võib alati vaja minna ka lihtsalt ühte taskulampi, mis on mugav taskusse panna ja nii on see alati, kui on vaja millegi alla või sisse vaadata, valmis oma tööd tegema. Muidugi on ka taskulampide maailm ääretult lai ja saadaval on ka erilisemaid mudeleid. Näiteks, on võimalik endale eriti raskesti ligipääsetavatesse ja kitsastesse avadesse sisse vaatamiseks soetada painduva teleskoopvarrega taskulamp.