Vähene planeerimine
Paljud vead, mida seoses piirdeaia ehitamisega tehakse, on seotud vähese planeerimisega. Enne materjalide ostmist ja kaevama hakkamist tuleb kogu projekt korralikult läbi mõelda. Võiks suhelda kogenud spetsialistiga, kes aitab ennetada probleeme enne, kui need tekivad.
Ei tunta enda kinnistut
Piirdeaia ehitamisel on väga oluline teada, kust jooksevad kinnistu piirid. Tihti kiputakse jooniseid valesti vaatama ja aed ehitatakse osaliselt naabri kinnistule. Enne aia ehitamist vaata kinnistu kaarti ja võrdle seda ka naabri omaga, et olla kindel, et mõlemal oleksid samad andmed. Samuti tuleb jälgida, et aeda ei ehitata avalikule maale, sest nii võib kohalik omavalitsus nõuda peagi aia eemaldamist. Võõrale maale ehitatud aia eemaldamine võib minna kalliks maksma ning lisaks kaasa tuua trahvid ja isegi kohtukulud.
Aia paigaldamisel sobib kasutada vanasõna "Üheksa korda mõõda, üks kord lõika". Isegi kui aeda ei ehitata kinnistu piirialale, siis tasub ala mitu korda üle mõõta, et olla kindel, kui palju aia ehitamiseks vajalikku materjali kulub. Keegi ei sooviks ühel hetkel avastada, et aia lõpetamiseks pole piisavalt materjali või seda on liiga palju ning seda pole võimalik tagastada. Kui alles jääb vaid natuke materjali, siis võib selle hoida hilisemateks parandustöödeks.
Kohalike ehitusseaduste eiramine
Aeda ei tohi ehitada igale poole. Aia ehitamisel peab olema kindel, et see on nii kõrge kui lubatud ja vastab piirinõuetele. Mõnes piirkonnas on aed lubatud ehitada täpselt kinnistu piirile, teistes kohtades peab see asuma piiri taga. Peale kohalike ehitusreeglite või detailplaneeringus ettenähtuga, tuleks suhelda ka naabritega, sest äkki nemad on omavahel kokku leppinud, mis materjalist ja mis värvi aiad üldse on lubatud, et kogu piirkond näeks sarnane välja.
Kanalisatsiooni kahjustamine
Enne kaevetööde alustamist tuleb selgeks teha, kus asuvad maja all ja ümbruses erinevad torud ja kaablid. Kaevamise ajal nende vigastamine toob nii omanikule kui ka naabritele segaduse, mille eest vastutab ja mille peab kinni maksma kahju tegija. Paljud aiapostid peavad olema kaevatud kolmandiku nende pikkuses maa alla. See on piisavalt sügav erinevate torude ja kaablite jaoks. Seega tee vajalikud kõned või külasta kohaliku omavalitsuse ehitusosakonda. Nii saad selgeks, kus torud, kaablid ja juhtmed asuvad.
Aiasektsioonide valed pikkused ja postikohtadega mitte arvestamine
Üks tugev ja vastupidav aed toetub tugipostidele, mis on paigutatud teineteisest teatud kaugusele. Enne paigaldamist on vaja selgeks teha, kui palju aiaposte on vaja. Tänapäeval on moes kasutada kinnistu piiramiseks keevispaneele, kuid muude lahenduste puhul (nt puidust aed) tuleb arvestada ka sellega, kui pikad on aiasektsioonid, palju neid saab paigaldada ning kui palju on vaja mõõtu lõigata.
Valesti paigaldatud postid
Väravapostid on aia tugevuse ja vastupidavuse juures määrava tähtsusega. Postid peavad vastu pidama ilmastikuoludele (lumi ja vihm) ja need peavad olema piisavalt tugevad, et hoida üleval aiapaneele või reelinguid. Postid, mis ei ole kaevatud piisavalt sügavale või mis ei ole korralikult kinnitatud, võivad ära vajuda või murduda. Postid peaksid olema paigaldatud vähemalt poole meetri sügavusele ja nende ümber peaks olema materjal, mis hoiab need kindlalt paigal näiteks betoon. Kindlama tulemuse saamiseks võib postid matta veel sügavamale ehk kuni allapoole külmumispiiri (1,2m) ja need ümbritseda betooni ja kruusaga. Lisaks peab laskma postide ümber oleval materjalil natuke seista, enne kui paneele või reelinguid nende külge kinnitama hakata. Kui postid hakkavad paneelide paigaldamise ajal vajuma, siis võib kogu aed kokku variseda.
Ebatasase pinnaga mitte arvestamine
Eestis on suurem osa maapinnast madal ja tasane. Põhja-Eestis on künklikku maastikku vähem, Lõuna-Eestis seevastu rohkem, kuid mõlemal juhul tuleb arvestada maastiku omapäraga. Mõnikord võivad muhud olla silmale raske märgata, teisel juhul on neid võimatu mitte märgata. Aia paigaldamisel tuleb künkliku pinnasega arvestada ja olema valmis tegema plaanis muudatusi, et aed oleks valmides piisavalt tugev ja vastupidav. Kui aed läheb üle kraavi, siis võib halvasti paigaldatud aed jätta maapinna ja aia vahele augu, millest on võimalik läbi pugeda. Künklikule maastikule aia rajamisel peaks kindlasti spetsialisti appi võtma.
Vale värava paigaldamine
Kõik väravad ei sobi kõikide kinnistute juurde. Linnas elades ei ole tiibvärav alati hea lahendus, sest nende avamiseks ja sulgemiseks on värava ette vaja rohkem ruumi. Seetõttu kasutatakse suuremates asulates sagedasti liugväravaid, mis jätavad väravaesise ruumi vabaks, kuid selle paigaldamisel on vaja ühele küljele rohkem ruumi, et väraval oleks võimalik libiseda. Kui kinnistu on suurem ja värava ees on rohkem ruumi saab kasutada ka tiibväravaid. Automaatika kasutamine väravate juures on samuti hea lahendus, sest siis ei pea värava avamiseks ja sulgemiseks autost väljuma.
Kui oled otsustanud hakata ehitama aiapiiret, siis tasub ehitamiseks vajalike materjalide või valmislahenduste kohta uurida ka Puumarketi veebilehelt või lähimast müügiosakonnast. Kindlasti leiad sealt endale vajalikud materjalid või spetsialistid, kes aitavad teha parima valiku.