1. Pööra tähelepanu planeeringule
Väikeses vannitoas on ruum piiratud ja sinna ei pruugi mahtuda kõik, mida soovite seal näha. Seetõttu on äärmiselt oluline õige vannitoa planeering. Kindlasti peavad sinna ära mahtuma wc-pott, kraanikauss ja vann või dušš. Kui soovid, et sinu vannituba jätaks kauni ja kutsuva mulje, siis tuleks vältida wc-poti paigaldamist nii, et see oleks esimene asi, mis kohe uksest sisse astudes silma hakkab. Selle asemel paiguta ukse vastasseina kraanikauss, või teise võimalusena pesemisala.
2. Eelista vannile dušši
Väiksemas vannitoas on pea alati mõistlik vannile eelistada avatud dušilahendust. Erandiks on siinkohal vaid need olukorrad, kus majapidamises on väikseid lapsi või kui vanni olemasolu kodus on sinu jaoks elementaarne mugavus. Selleks, et dušinurk vannituppa veelgi enam avarust lisaks paigalda sellele klaasist seinad. Kui pesemisala on suurem, siis võid dušist eemal asuva sisenemiskoha jätta täiesti avatuks.
3. Eelista heledaid neutraalseid toone
Avaruse lisamiseks pisemas vannitoas tasub kasuta viimistlemisel heledaid toone. Valged, hallid, helesinised ja -rohelised toonid sobivad sellesse ruumi ideaalselt. Kui soovid võid julgelt ka erksamaid toone lisada väiksemate detailide näol. Samuti ei ole mõistlik väikeses ruumis kasutada keerukate ja kirjude mustritega materjale.
Siiski võib ka sellises vannitoas mõjuda hästi, kui muidu heledal ja rahulikul foonil tuuakse mõne erilisema viimistlusmaterjaliga välja väiksem ala. Näiteks võib lisada huvitava mustriga või erksama värvitooniga plaate valamulaua tagaseinale. Väikeses ruumis on oluline siiski meeles pidada, et viimistlusmaterjal ei kattuks terve seina ulatuses ja selle avarama mulje loomiseks ei peaks see ulatuma laeni.
4. Kasuta suuri keraamilisi plaate
Väikesesse vannituppa põranda- või seinaplaate valides eelista alati suuremaid plaate, kuna need aitavad luua illusiooni suuremast ruumist. Avaram väljanägemine tekib, kuna suurte keraamiliste plaatide kasutamisel tekib vähem vuugivahesid. Seega kui soovid eriti head tulemust, võid kaaluda ka veidi kallimate kalibreeritud plaatide paigaldamist, kuna nende vahele on võimalik jätta eriti väikesed vuugivahed.
5. Hea valgustus
Hea valgustus aitab igasugusesse ruumi avarust luua, kuid eriti oluline on see väikestes vannitubades, kus tihti puudub ka igasugune loomulik valgus. Piisava valgustuse tagamiseks kasuta erinevaid valgusteid. Üldvalgustiteks sobivad väikeses vannitoas ideaalselt süvistatavad lambid, mis ei võta palju ruumi ning mille kasutamisel on võimalik valgustada ühtlaselt kõik toa osad. Üldvalgustitele võiks kindlasti lisada valgustuse valamukapi kohale või kasutada integreeritud valgustusega peeglit. Loe ka: Vannitoa valgustus - millised on võimalused?
6. Kasuta peegleid
Pea igas vannitoas leidub peegel, kuid tegelikult võiksid avarama ruumi loomiseks neid sinna rohkem lisada. Lisaks sellele, et peegel on vannitoas äärmiselt funktsionaalne tarbeese, saab õige disainivalikuga lisada ruumi ka midagi silmapaistvat. Kui tundub, et mitme peegli väikesesse ruumi ära mahutamine on keeruline ülesanne, siis lähene asjale loominguliselt. Peegleid annab paigaldada pea kõikjale, näiteks saab sellega katta kasvõi ukse sisepinna.
7. Kavalad hoiustamisvõimalused
Isegi kui teil on piiratud ruum, on väikeses vannitoas palju asju, mida tuleb hoiustada. Seega tuleb olla loominguline ja kasutada ära võimalikult palju nutikaid hoiustamisvõimalusi.
1. Peegelkapp: Väikeses vannitoas tasub alati kaaluda tavalise peegli asemel peegelkapi kasutamist. Seejuures ei pea tegema järeleandmisi disainis, kuna tänapäeval on saadaval erineva välimuse ja valguslahendustega variante.
2. Kapid ja riiulid wc-poti kohal: Isegi kui kapiruumi leidmine on keeruline on enamasti igas vannitoas vaba seinapind wc-poti ja valamu kohal. Seega saate vajadusel lisada sellele kapi või riiulid.
3. Ukse sisepind ja valamukapi küljed: Kui hoiuruumi jääb ikka väheseks, siis tasub ära kasutada ukse sisekülg ja valamukapi küljed, kuhu saad paigaldada lihtsad korvriiulid ja nagid. Nii saate valamu kõrval mugavalt hoiustada erinevaid tarvikuid ja vajadusel ukse peale riputada käterätikud ning hommikumantlid, kui muud võimalused puuduvad.
4. Korvid ja karbid: Kui olete väikesesse vannituppa paigaldanud avatud riiuleid, siis kasutage asjade hoiustamiseks neutraalsetes toonides ühtse väljanägemisega korve ja kaste. Nii ei muutu ruumi välimus liiga kirjuks ja see loob visuaalselt avarama tunde.
8. Vali õige valamu ja kraan
Väikeses vannitoas saab õige kraanikausi lahendus aidata luua ruumikamat õhkkonda. Kuigi jalaga valamu on suurepärane avarust lisav valik, on selle suureks miinuseks hoiuruumi puudumine. Seega seinale kinnitatav valamukapp ilma jalgadeta on hea valik, mis rahuldab kõik ruumi piiratusega seotud nõuded.
Valamule segistit valides pea silmas, et väikeses vannitoas peaks see olema proportsioonides, ehk mitte liiga massiivne. Eelistada võiks segistit, millel on läikiv valgust peegeldav viimistlus, mis aitab ruumis luua avarama ja elegantsema tunde.
Loe ka: Vannitoa remondi ABC