+ Lisa oma töö      

7 enim levinud viga torutööde tegemisel

10. november 2023 Hange.ee
Tagasi
torutööd, vead torutöödel, torumees, sanitaartehnik, lekked, probleemid torutöödel

Lekkivad torud ja ummistused on miski, millega igas majapidamises aeg-ajalt tuleb silmitsi seista.  Seetõttu on arusaadav soov veidi raha säästa ja proovitakse nende tavaliste probleemide lahendamisega ise hakkama saada. Siinkohal on oluline olla äärmiselt ettevaatlik, kuna ebaõnnestunud parandused võivad halvimal juhul kaasa tuua suured veekahjustused, muutes projekti lõppkokkuvõttes äärmiselt kulukaks. Kui oled siiski otsustanud töö ise ette võtta, veendu esmalt, et suudad vältida allpool loetletud kõige levinumaid vigu torutöödel.

1. Esimene valik ummistuste likvideerimisel on keemilised torupuhastusvahendid

Ummistuse ilmnemisel ruttab enamik meist esimese asjana poodi, et soetada sealt keemiline torupuhastusvahend. Kuigi mõnel juhul võivad need tooted olla efektiivsed, on soovitatav nende kasutamist pigem vältida. Nimelt sisaldavad need puhastusvahendid rohkelt ohtlikke kemikaale, mis võivad sagedasel kasutamisel kahjustada sinu torustiku osi.

Lisaks, kui puhastusvahend ei suuda probleemi kõrvaldada ja ummistus tuleb ikkagi mehhaaniliselt eemaldada, muutub olukord väga ohtlikuks. Torudes on nüüd lisaks veele ka kemikaalid, mis nahale, silmadele või hingamisteedesse sattudes võivad põhjustada raskeid tervisekahjustusi. Seetõttu on mõistlik vältida nende liigset kasutamist ja hoolikalt kaaluda alternatiivseid meetodeid ummistuste lahendamiseks.

torusiil, torusiili kasutamine, torutööd, vead torutöödel, torumees, sanitaartehnik, lekked, probleemid torutöödel
Torusiil võib tekitada mitmeid probleeme, mistõttu tuleb selle kasutamisega olla ettevaatlik.

Ohtliku poekeemia asemel tasub esimese lahendusena ummistuse likvideerimiseks valada torustikku keevat vett ning vajadusel lisada sellele ka soodat ja äädikat. Hea abimees on ka tavaline kummipump, mille abil on võimalik torudesse ladestunud tahked objektid liikuma saada. Kui see ei anna soovitud tulemust, võib kasutada spetsiaalset kanalisatsiooni puhastamise trossi. Kui ummistus on tekkinud kraani alla, võib piisata vaid haisuluku avamisest, mis võimaldab tekkepõhjuse lihtsalt eemaldada. Seejuures on oluline meeles pidada ohutusnõudeid ja jälgida, et kasutatavad meetodid ei kahjustaks torustikku ega seadmeid.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

2. Töö võetakse ette omamata piisavalt varuosasid

Kui avastatakse kahjustatud toruosa või leke, on enne remonditööde alustamist oluline hoolikalt kaaluda, milliseid varuosi on vaja katkise torustiku parandamiseks. Vastasel juhul võib juhtuda, et remondi käigus selgub, et mitmeid vajalikke osi tuleb veel hankida, mis võib töö lõpptähtaega edasi lükata. Mõistlik on lähtuda põhimõttest, et kui on avastatud kahjustus ühes kohas, siis suure tõenäosusega on mõjutatud ka sellega seotud ühendused ja tihendid. Seetõttu on tark vahetada välja kõik potentsiaalselt amortiseerunud osad, vältides seeläbi tulevikus uusi remonditöid.

3. Töö tegemiseks kasutatakse valesid tööriistasid

Ilmselgelt ei ole igas majapidamises olemas kõiki vajalikke tööriistasid torutöödeks, kuid kui plaanid neid ise ette võtta on oluline, et hangid endale vähemalt need, mida parandatava töölõigu jaoks vajad. Kui vajaminevad tööriistad on väga kallid, siis tasub uurida nende rentimise võimalusi. Kindlasti ära ürita tööd selleks otstarbeks mitte sobilike tööriistadega ära teha, kuna torustiku osade purunemisel võib selle parandamine juba tunduvalt kallimaks minna, vaid selle asemel kasuta torumehe abi, kellel vajalikud töövahendid olemas on.

torutööd, vead torutöödel, torumees, sanitaartehnik, lekked, probleemid torutöödel
Valed tööriistad ja torud võivad põhjustada probleeme torutöödel.

4. Torustik konstrueeritakse valesti

Torustiku korrektselt toimimise tagamiseks ei piisa pelgalt sellest, et ühendada omavahel sobivad torud. Näiteks kanalisatsioonisüsteemi tõhusaks toimimiseks on oluline tagada, et õigetes asukohtades oleksid lisatud sobivad haisulukud, õhutustorud ning kalded, nurgad ja torude diameetrid vastaksid õigetele mõõtudele. Mida rohkem majas on torusid, seda keerulisem on luua ühtne ja hästi toimiv süsteem.

torutööd, vead torutöödel, torumees, sanitaartehnik, lekked, probleemid torutöödel
Valesti konstrueeritud torustik võib kaasa tuua mitmesuguseid probleeme, mistõttu on oluline tagada tööde puhul õige planeerimine ja ehitamine.

Kui juba toimivas torustikus midagi välja vahetatakse uue ja samaväärsega, on vähe tõenäoline, et midagi läheb suuresti valesti. Ent süsteemi midagi lisades või sealt midagi eemaldades on oluline enne hoolikalt uurida, milliseid toruosi tuleb kasutada, et vältida probleeme ja säilitada kogu süsteemi terviklikkus.

5. Kasutatakse liigset jõudu

Kui mõnda torustiku avatavat või liikuvat osa pole pikalt kasutatud, võib esimeseks takistuseks parandustöödel osutuda selle avamine. Oluline on meeles pidada, et mitte mingil juhul ei tohi hakata neid detaile toore jõuga lahti kangutama, sest see võib põhjustada nende murdumist. Sellisel juhul võib olla vajalik välja vahetada terve suurem torustiku osa. Et vältida selliseid probleeme, võib kasutada spetsiaalseid määrdeaineid või õlisid, et tagada liikuvate osade sujuv toimimine enne avamist. 

Sellise probleemiga silmitsi seistes võiks esimese sammuna proovida kinni kiilunud detaile õrnalt logistada, mis parimal juhul võib aidata neil uuesti liikuma saada. Mõnel juhul võib abi olla ka spetsiaalsetest õlidest ja määrdeainetest. Samuti on soovitatav kasutada õigeid tööriistu ja rakendada jõudu ettevaatlikult, et mitte kahjustada torustiku osi. Osadel torustiku kraanidel on võimalik käepide kruviga avades eemaldada, mille järel saab proovida kraani keerata sobiva võtmega. Oluline on lähenemine teha ettevaatlikult ja jõudu rakendada mõõdukalt, et vältida komponentide kahjustamist.

torutööd, vead torutöödel, torumees, sanitaartehnik, lekked, probleemid torutöödel
Valed tööriistad ja liigne jõu kasutamine võib põhjustada hilisemalt täiendavaid probleem või lõhkuda õrnad detailid.

6. Ühendused keeratakse liiga kõvasti kinni

Torusid ühendades on oluline, et saaksid tihedalt kinni, kuid samas tuleks vältida põhimõtet, et kõiki ühendusi tuleb keerata nii kinni, kui vähegi jõudu on. Eriti ohtlik on see muude esemete, näiteks veetoru wc-potiga liitumise kohtades, kuna taolise tegevuse tulemusena võib liiga tihedast ühendusest avalduv surve need lõhkuda. Eriti ohtlik on olukord just seetõttu, et praod ja mõrad ei pruugi tekkida silmapilkselt ja kui purunemine ükskord aset leiab võid koju jõudes eest leida korraliku uputuse. Seega on soovitatav ühenduste kinnitamisel järgida etteantud pingutust ja vältida ülemäärast jõudu, et vältida potentsiaalseid kahjustusi.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

7. Vett ei keerata peakraanist kinni

Kuigi vee peakraanist kinni keeramine see on elementaarne tegevus, mida veeõnnetuse või torutööde puhul teha, kipub see lihtne tegevus inimestel ununema. Inimloomusele on äärmiselt omane, et kui töö, mida plaanitakse ette võtta, tundub imelihtne ja võtab vaid hetke aega, siis aeg-ajalt võidakse unustada lihtsad põhitõed. Veetööde puhul võib selline hooletus aga kaasa tuua suured veekahjustused, seega on mõistlik mitte unustada neid lihtsaid, kuid olulisi nõuandeid.

Loe ka: Torutööd uues ja vanas majas, mida peaks teadma?

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge